Jump to content

troškovi iz zajedničke pričuve


anton887

Preporučene objave

poštovani, predstavnik sam stanara u zgradi. Jedan od suvlasnika je na svoju ruku napravio tzv. hitni popravak u stanu (puknuće podne cijevi) te mi je samo uručio račun da se plati iz pričuve jer da kvar spada pod zajedničku instalaciju. Meni kao predstavniku niti je donio nekoliko ponuda, niti je ovjeren račun od strane predstavnika za taj trošak. Da li mu se treba isplatiti taj trošak iz pričuve iako uopće nije ispoštovao zakonsku proceduru za odobrenje isplate iz pričuve

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plaćanja iz pričuve vrši upravitelj zgrade uz odobrenje predstavnika suvlasnika.

predstavnik stanara nema nikakvu funkciju.

 

o kvaru je trebao obavjestiti upravitelja zgrade. tražit otklanjanje kvara.

nije sljedio proceduru. račun je upitan.

može sudskim putem tražit povrat uloženog

 

hvala vam bovu. Radi se o tome što smo zgrada sa 6 stanova te nemamo upravitelja. Sve radi predstavnik stanara. da li tada predstavnik ima iste ovlasti kao i upravitelj i može li se uskratiti plaćanjezbog nepoštivanje procedure

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o tome što smo zgrada sa 6 stanova te nemamo upravitelja. Sve radi predstavnik stanara.

 

hvala

zgrada sa 6 stanova nema upravitelja ? po kom je to zakonu?

 

suvlasnik je bio dužan obavjestiti o kvaru predstavnika vlasnika stanova (ili vas predstavnika stanara )

otklonio je kvar tj.spriječio daljnju štetu, što je i bio dužan.

ali cijev u stanu je vlasništvo vlasnika stana i popravak se ne plaća iz pričuve.

osim ako je to zajednički dovod ali tada bi znali za kvar zbog nestanka vode za sve korisnike stanova.

pričuva služi za plaćanje popravaka na zajedničkim djelovima nekretnine.

dovod vode,plina, odvod,rasvjeta u zajedničkoj prostoriji i hodniku itd.

uputit ga da u sudskom postupku traži povrat uloženoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam bovu. Radi se o tome što smo zgrada sa 6 stanova te nemamo upravitelja. Sve radi predstavnik stanara. da li tada predstavnik ima iste ovlasti kao i upravitelj i može li se uskratiti plaćanjezbog nepoštivanje procedure

 

hvala

 

Nije sasvim izravno vezano za problem, ali - da li imate međuvlasnički ugovor i ugovor o upravljanju? Kako je definiran status predstavnika stanara u tim ugovorima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije sasvim izravno vezano za problem, ali - da li imate međuvlasnički ugovor i ugovor o upravljanju? Kako je definiran status predstavnika stanara u tim ugovorima?

 

da, imamo MU i status predstavnika je uglavnom definiran kao i u svim obrascima MU. Uglavnom predstavnik odabire više ponuda i najpovoljnmijeg izvođača radova i ovjerava pečatom, što ovdje nije bio slučaj. Suvlasnik je na svoju ruku uzeo majstore i samo su mi isporučili račun. Na računu niti je specifikacija niti troškovnik niti koji je materijal i koliko uloženo. A i sam račun je dosta štur i vjerujem kako fali dosta elemanata i u samome računu.

Molim vas još jednom, za savjet kako postupiti i što odgovoriti osobi koja je ispostavila račun.

 

hvala vam svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se čini da to što vi spominjete nije standardni MU, budući da se takve stvari u pravilu definiraju ugovorom o upravljanju.

 

Čini se da je kod vas predstavnik stanara zapravo upravitelj. Takvo rješenje je teoretski moguće, ali je pitanje da li je sasvim u skladu sa zakonom (kakav pečat i otkuda!? imate li pravnu osobnost?). Na primjer, (pravna) osoba registrirana za poslove upravljanja treba pokrivati i pravnu stranu oproblematike, a teško da to može fizička osoba koja taj posao obavlja u slobodnom vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija