Jump to content

Položila sam ;) pa da vam velim kak je bilo ;)


jelena27

Preporučene objave

Hey :) Evo ja sam u petak prosla ispit ;) Bilo je vrlo jednostavno..Ja sam sss al sam polagala s ljudima s vss pa sam zapamtila neka pitanja..Najvise ljudi palo je Ustav RH.Vi koji imate Vss jako dobro naucite ustav,sabor,nadleznosti predsjednika sve jer ona u vas gleda i ceka dalje odgovor ako nabrojite recimo samo 3.ZUP I uredsko poslovanje lako,prvo me pitao kaj radim na poslu i po tome me onda pitao najvise pisarnicu,načela,te me pitao koje načelo je suprotno nacelu materijalne istine...I odgovorila sam nacelo ekonomicnosti,pa me pitao zasto...Po svojoj logici sam zakljucila i reko je da sam prva to dobro odgovorila,pitao me sta su prilozi...Ustav me pitala suverenitet,nadleznosti predsjednika...SUSTAV me pitala tko su sluzbenici a tko namjestenici u regionalnoj samoupravi.I ne sjecamse koje jos pitanje.Eu gospođa je bila divna,dobra pitala me osnivačke ugovore Eu,onda nek nabrojim prvih 6 zemalja koje su osnovale Eu,kad je osnivano jedno vijece,jedan parlament,jedna komisija.Službenicki odnosi lake i teske povrede i koje su kazne....i Gospodin je puno mi pomogao :) Ako zapnete potpitanja ce vam se postavljati...Na pismenom sam imala 3 pitanja..Klasifikacijska oznaka,raspoređivanje i razvrstavanje pismena.:) Uglavnom pitala me samo osnove i bitno je znati barem osnove i samo pricati...Ja sam ucila 2 tjedna po 3,4 saa dnevno s time da sluzbenicke nisam ni pročitala do kraja ,a prosla sam :) trazi samo osnove ...:) Nadam se da sam vam barem pomogla...I DA PISMENI IZ OPCE UPRAVE UBITI JE UREDSKO POSLOVANJE,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Lijep pozdrav svima!

Polagala sam državni stručni ispit 25.01.2014. za VSS. Učila sam po pitanjima sa Ministarstva uprave (ono što nije bilo za VSS, učila sam za VŠS ili SSS), po skripti ovdje sa foruma (dobra je) i po prezentacijama Državne škole za javnu upravu. Učila sam sveukupno 2 tjedna (i inače uvijek učim u zadnji tren i dobro upijam informacije). Gradiva ima jako puno i za nas koji nismo pravne struke i nemamo puno veze sa ispitnim gradivom nije baš jednostavno popamtiti sve te izraze... Ispit je bio naznačen za 8:30, no počeli su nas prozivati nešto ranije, pa savjetujem svima da dođu ranije. Svi ispitivači su bili korektni i nemam zamjerke, jedino je gospođa koja nas je ispitavala ZUP/ZUS i uredsko poslovanje bila nešto stroža i zahtjevnija. Ispitivača ima puno i ne možete znati koji će vas dopasti, koliko sam shvatila iz svakog područja ima malo ''zeznutijih'' i samo je stvar sreće tko će vas pitati, no smatram da ako ste naučili ne trebate se bojati bezrazložnog pada. Poslikala sam pitanja po kojima su nas pitali, jedino Ustavno uređenje, Sustav državne uprave i Europsku uniju nisu pitali po pitanjima, ali i to sam poslikala. Pitanja vam se mijenjaju i ne znači da će na budućim rokovima biti ta identična pitanja. Ne stanu sva u jedan post, pa ostatak stavljam u drugom postu. Znam da je lako biti junak poslije bitke, no ne bojte se, nije tako strašno! :-)

 

Službenički odnosi 02.jpg

Lokalna i područna samopuprava 01.jpg

Lokalna i područna samouprava 02.jpg

Lokalna i područna samouprava 03.jpg

Službenički odnosi 01.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
iz čega si učila?

Po pitanjima sa Ministarstva uprave, evo link: http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12207, po prezentacijama Državne škole za javnu upravu, evo link: http://dsju.hr/priprema-za-polaganje-opceg-dijela-drzavnog-strucnog-ispita/, i po skripti ovdje sa foruma, ne znam gdje se točno nalazi, mogu ti je poslati ako hoćeš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po pitanjima sa Ministarstva uprave, evo link: http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12207, po prezentacijama Državne škole za javnu upravu, evo link: http://dsju.hr/priprema-za-polaganje-opceg-dijela-drzavnog-strucnog-ispita/, i po skripti ovdje sa foruma, ne znam gdje se točno nalazi, mogu ti je poslati ako hoćeš.

 

pozzz... ako nije problem mozes i meni poslat na mail: prizz1@live. com, puno hvala !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajde može, pošalji mi na jasmina.ibrisimovic@gmail.com hvala :) znači to su svi materijali, a onda ok nebi trebalo biti tako strašno :o

 

Poslano! :-)

Ima toga puno previše, ne sekiraj se! ;-) Ja sam iz ta tri izvora učila, i smatram da je sasvim dovoljno. Neka poglavlja su bolje objašnjena u skripti, a neka u pitanjima sa Ministarstva uprave. Svakome po volji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslala sam ti. Neki dijelovi su meni osobno bolje objašnjeni u pitanjima sa Ministarstva uprave (recimo EU), koja je dosta loše napisana u skripti. To je moje osobno mišljenje, ali mislim da bi skripta trebala biti dovoljna.

 

 

Evo ja učim iz pitanja koja su objavili na stranici ministarstva...za SSS. Nikako se ne mogu skoncentrirati na učenje i bojim se da neću stvi sve naučit a ispit mi je za dva tjedna. Imate li kakve savjete kako to najjednostavnije naučiti? Kakvi su idpitivaci? Sto ako ne znas odgovore na sva pitanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ja učim iz pitanja koja su objavili na stranici ministarstva...za SSS. Nikako se ne mogu skoncentrirati na učenje i bojim se da neću stvi sve naučit a ispit mi je za dva tjedna. Imate li kakve savjete kako to najjednostavnije naučiti? Kakvi su idpitivaci? Sto ako ne znas odgovore na sva pitanja?

 

Gradivo je meni bilo dosta teško i suhoparno, budući da na poslu nemam veze sa time. Jednostavno se mora zagrijati stolicu, nema drugačijeg načina za to sve popamtit. Meni je to uglavnom bilo čisto štrebanje činjenica i podataka. Nimalo zahvalno za naučit. Ali kad dođeš na ispit i pitaju te, nekako ti se sve posloži u glavi, kao i kod bilo kojeg drugog ispita. Ispitivača ima svakakvih, ali većina su dobri, pomažu, postavljaju podpitanja i njima i vama je u interesu da prođete. Moji ispitivači su bili dobri, nemam nikakve zamjerke, dok sam od drugih ljudi čula svakakve priče. U pravilu bi trebalo znati bar nešto reći o svakom pitanju, bar sam ja takav dojam stekla. Ne znam što u tom slučaju. Napisala sam nešto niže svoje dojmove sa ispita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, bliži mi se spektakl stručnog ispita i vrijeme je da se uhvatim posla i pripremim se kako treba za izlazak na ispit. Lijepo vas molim da mi netko pošalje skriptu na mail, bio bih vam jako zahvalan. Mail je: ivanblazevic112@gmail.com. Onoga tko mi pošalje skriptu očekuje neizmjerna sreća i epski životni uspjeh ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, bliži mi se spektakl stručnog ispita i vrijeme je da se uhvatim posla i pripremim se kako treba za izlazak na ispit. Lijepo vas molim da mi netko pošalje skriptu na mail, bio bih vam jako zahvalan. Mail je: ivanblazevic112@gmail.com. Onoga tko mi pošalje skriptu očekuje neizmjerna sreća i epski životni uspjeh ;)

 

Kad ti ispit, i kad si se prijavio? polažes li za SSS, VŠS ILI VSS?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na stručnom osposobljavanju sam (SSS) u uredu drž. uprave, društvene djelatnosti, odjel za branitelje. Završavam s radom 1.7. pa po sili prilika računam da će 6. mj. bit riješavanje DSI. Nisam se još prijavio, trenutno se raspitujem u vezi toga.

 

Našao sam famoznu Geomanovu skriptu za opći dio na ovom forumu i čini mi se skroz ok, ako netko ima šta bolje nek mi pošalje na ivanblazevic112@gmail.com. Unaprijed zahvaljujem. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
Po pitanjima sa Ministarstva uprave, evo link: http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12207, po prezentacijama Državne škole za javnu upravu, evo link: http://dsju.hr/priprema-za-polaganje-opceg-dijela-drzavnog-strucnog-ispita/, i po skripti ovdje sa foruma, ne znam gdje se točno nalazi, mogu ti je poslati ako hoćeš.

 

Pozdrav, ne znam čitate li još uvijek ovu temu, ali bih vas zamolila ako mi možete poslati tu skriptu za VSS, hvala :)

natasa2802@gmail.com

 

p.s. može mi i netko drugi poslati ako legice nema, hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može i meni skripta ako nije problem za VSS na bojana01@net.hr., zahvaljujem.

Poslano, sretno! :-)

 

Ažurirano

 

Pozdrav, ne znam čitate li još uvijek ovu temu, ali bih vas zamolila ako mi možete poslati tu skriptu za VSS, hvala :)

natasa2802@gmail.com

 

p.s. može mi i netko drugi poslati ako legice nema, hvala :)

 

Poslano, sretno! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok!

 

Učim iz zakona, no volio bih vidjeti tu skriptu (ujedno i pitanja ako ih imate) iz općeg dijela DSI, za VSS, po mogućnosti inačicu koju ste koristili u zadnjih pola godine. Hvala svima koji bi mi ovo proslijedili na email.

 

Adresa je: gorjanc@outlook.com

 

Lijep pozdrav.

 

Ja sam ti poslala skriptu po kojoj sam ja učila, polagala sam u 1.mj. Za pitanja pogledaj malo niže pod ovom temom, sve ti piše. Sretno! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš skripte i u posebnoj temi http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/66616-Najnovija-skripta-za-dsi-2013

 

Ja radim po tim skriptama, pitanjima i odgovorima koje sam postavio. Mislim da je to dovoljno.

 

Ne znam zašto je poduplano, nisam ja slagao. Isprintaš samo ono što ti treba i dobar si!

 

 

 

 

Da stvarno??? Pa šta ove skripte u attachemntu teme nisu te o kojima svi pričaju i koje svi zahtjevaju???? Jedino me muči zašto su poduplane, tj. po dva su dijela od svakog???
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, čemu onda svi ti zahtjevi za slanjem skripte na mail? :neznam:

Zato jer je tema ogromna i ljudi nemaju vremena tražiti po hrpi objava na forumu gdje je, jednostavnije je napisati mail, pa da ti ljudi šalju šta imaju. :-) Ili ja i većina ostalih ne kužimo kako brzo i jednostavno doći do skripte. Ako netko zna, neka me prosvijetli. Ja sam pročešljala temu od početka do kraja (trebalo mi je par dana) i našla skrpite, drugima se možda ne da malo potruditi... Malo niže, u svojoj prvoj objavi sam napisala da je skripta sa foruma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija