Jump to content

marihuana - prekršajni sud


mongo

Preporučene objave

najprije pozdrav svima.

zamolio bi za pomoć od nekog tko zna pošto ja nemam pojma, a nemam kome drugom da se obratim

 

naime, prije nekoliko dana sam uhvaćen sa 2g marihuane i jučer dobio poštu sa prekršajnog suda u kojem je predloženo da platim kaznu od 5000kn, te da se odazovem na raspravu u ponedjeljak.

znam da je to po novom zakonu najmanja moguća kazna za taj prekršaj, što je meni i dalje previše i neprihvatljivo..

svi znamo koliko je to bezazleno, i nemam se najmjeru ovdje pravdat, ali je jednostavno nevjerovatno i nepravedno i bezobrazno da se za takav prestup trazi plaćanje kazne od 5000kn.

naravno da imam namjeru braniti se i borit za svoja prava.

 

zanimam me dali se ta kazna moze ikako umanjiti? ? ?

jer ja jednostavne nemam novce kojima bi to platio; nezaposlen sam, bez primanja, zivim sa majkom i zivimo od njenih 2000kn plaće (naravno da mi nije drago zbog toga)

mogu li trazit za izvršenje kazne radom za opće dobro?? pošto ionako neradim, imam vremena a i osjećao bi se korisno.

kolike su vjerovatnosti da se tako nešto ostvari i koliko sati bi morao odraditi za takvu kaznu? (ako može ministar čobanković, zašto nebi mogao i ja)

nadalje, budem li morao platit kaznu, mogu li zatražitit da te novce uplatim u neku dobrotvornu organizaciju? jer nezelimm ovakvim lihvarskim načinom punit državnu blagajnu (za jedan proračun to nisu nikakvi novci, ali za mene je pravo bogatsvo i ako već moram plati rađe cu ga dati za nešto (uvjetno rečeno) korisnije nego da punim državnu kasu koja nas dere kao jarce za najmanju glupost. svi znamo kako to ide)

 

hvala svima.

ocekujem iskrene odgovore vrlo skoro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija