Jump to content

Zabrana upravljanja vozilom


Markus Bošnjaković

Preporučene objave

Poštovani, unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Imam nedoumica u vezi mojih zabrana za upravljanje vozilom tj. zabrana koristenja inozemne v.d. u Hrvatskoj. Pa ovako :

 

I.

30.09.2010. počinjen prekršaj

25.07.2011. stiže presuda na koju sam poslo žalbu <--- tada sam još imao HR v.d.

 

U međuvremenu sam počinio drugi prekršaj sa inozemnom v.d.:

II.

22.09.2013. počinjen prekšaj

11.10.2013. stiže presuda na koju ulažem zalbu

16.12.2013. stiže presuda u kojoj se izriče zabrana od 3 mjeseca

15.01.2014. stize obavijest od PP da zabrana počinje teći

Nadalje:

25.01.2014. Stiže presuda na žalbu za prvi prekršaj u kojem mi se izriče 4 mjeseca zabrane

 

E sad :

Jasno mi je da imam zabranu do 16.04.2014 za drugi prekršaj počinjen inozemnom v.d., ako recimo obavijest od PP za prvi prekršaj dođe 25.02.2014 znači li to da mi zabrana od 4 mjeseca teče do 26.06.2014?

Nejasno mi je to i neznam po kojoj logici da se vodim. Jer u toj zabrani od 4 mjeseca gube se 2 jer se preklapaju sa zabranom na drugi prekršaj.

Imam li sreće da se tako poklopilo ili ima caka u vezi tih duplih zabrana u isto vrijeme? Nadam se da sam uspio objasnit situaciju na pravi nacin i jos jednom zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. U najmanju ruku sam se nadao takvom odgovoru.

A recimo bi li mi bio pametan potez otići u PP i pokazati presudu i reci nek požure sa slanjem obavijesti? Znam da imaju evidenciju, pa se pribojavam da će sačekati sa slanjem obavijesti dok mi prva zabrana isteče... a to mi se nesviđa jer bi se onda zabrana otegnula cak i do iza godišnjeg. Vodi li se računa o tome u PP?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da vode računa.

 

Osim ako vas jedan policajac nije uzeo na zub.

 

Ako se niste ni sa kim zakačili neće nitko obraćati pažnju.

 

Možete poći do nadležnih u policijsku upravu ne u policijsku postaju pa njima reći da se požure sa obavijesti jer navodno putujete vani.

 

Napišu oni to za minuticu ako već nisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija