Jump to content

Nenamjenski kredit


bubili1

Preporučene objave

Pozdrav!

Unaprijed se ispričavam ako tema postoji pa duplam, ali hitno mi treba savjet.

 

2008. kod banke sam digla nenamjenski kredit na rok od 10 godina. Nema jamaca, nema hipoteke.

Kredit sam uredno otplaćivala u mjesečnim ratama sve do 12. mjeseca 2013. kad sam ostala bez posla.

Stigle su dvije opomene koje sam ignorirala.

 

Pitanje: što napraviti i što mi se može desiti s obzirom da ne posjedujem nikakvu imovinu, nekretninu, dionice, auto...NIŠTA?

Živim kod brata u njegovoj kući a za to ne plaćam nikakvu naknadu.

Nije mi bila namjera ne plaćati kredit, ali i ja sam kao i puno građana u ovoj državi na žalost stjerana u kut... :(

 

Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hoćete reći kako kredit nema apsolutno nikakva sredstva osiguranja? Onda će konkretan djelatnik banke koji vam ga je odobrio, dobiti otkaz.

Nitko neće dobiti otkaz jer je u to vrijeme bilo dozvoljeno i uobičajeno dodjeljivati kredit do 100 000 tkn bez jamca.Ja sam ga dobio....(zagrebačka).Osim toga ako danas posjetite erste banku i zatražite isti iznos - a da niste blokirani - bez problema ga realiziraju unutar 24h (Zagreb,Preradovičeva).Meni ponudili prije 3mj!!

 

Pozdrav!

Unaprijed se ispričavam ako tema postoji pa duplam, ali hitno mi treba savjet.

 

2008. kod banke sam digla nenamjenski kredit na rok od 10 godina. Nema jamaca, nema hipoteke.

Kredit sam uredno otplaćivala u mjesečnim ratama sve do 12. mjeseca 2013. kad sam ostala bez posla.

Stigle su dvije opomene koje sam ignorirala.

 

Pitanje: što napraviti i što mi se može desiti s obzirom da ne posjedujem nikakvu imovinu, nekretninu, dionice, auto...NIŠTA?

Živim kod brata u njegovoj kući a za to ne plaćam nikakvu naknadu.

Nije mi bila namjera ne plaćati kredit, ali i ja sam kao i puno građana u ovoj državi na žalost stjerana u kut... :(

 

Unaprijed se zahvaljujem

Poštovani,

ono što bi vam sada trebalo biti mučno je - KAMATA !! Pojesti će vas !! Kamata ovisi o tome koliko ste ostali dužni,odnosno koliko će vam se dug povećati dok ne krenete s ponovnom isplatom rata,što će reći da ukoliko vam kredit bude otkazan i cijelokupni dug poslan na naplatu,sa zateznim kamatama od 12% godišnje,možete očekivati potraživanje banke putem Fine,odnosno blokadu tekućeg računa i otvaranje novoga (zaštičenog) računa gdje će vam se - danas,sutra.. - kada se opet zaposlite, isplačivati ona novčana sredstva koja su zakonom izuzeta od ovrhe.Ostalo će vam se plijeniti u korist banke.Do tada, dug bi mogao poprilično narasti ! Pokušajte svim silama, koliko-toliko, uplačivati nešto novca kako nebi došlo do otkaza kredita, jer nećete tako lako vidjeti kraj.

 

Kako ste bez posla teško da naiđete na razumijevanje neke druge banke koja bi vam izašla u susret.Potražite bilo koji posao i nastavite sa nekom uplatom samo si nemojte dozvoliti da vam otkažu kredit (otprilike,otkaz ide nakon 1god.,neplačanja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sa bratom sklopiti ugovor o najmu (jedne sobe u kući. prostorije u dvorištu )

u sučaju ovrhe brat će imati problema i morat dokazivati da su stvari u kući njegove.

čekaj zastaru koja je 3-5 godina od otkazivanja kredita ili neuplaćene svake rate.

 

http://www.poslovni.hr/tips-and-tricks/iz-sudske-prakse-zastara-kredita-banke-248170

http://www.poslovni.hr/tips-and-tricks/koji-su-rokovi-zastare-za-rate-kredita-222755

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na brzim odgovorima...još uvijek ne znam što ću napraviti, ali nije mi jasno ovo što piše poštovani/a bovu "u slučaju ovrhe brat će imati problema i morati dokazivati da su stvari u kući njegove".

 

Ta kuća je bratova i od njegove supruge, meni su dozvolili da stanujem kod njih bez ikakve naknade...zar je to zabranjeno?

Sad bubam bez veze: zar oni nemaju mogućnost da u svoju kuću puste koga god žele, bilo da sam to ja ili neki beskućnik?

Imam kod njih prijavljeno prebivalište.

Sorry ako gnjavim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija