Jump to content

ugovor o zakupu


frupin

Preporučene objave

Oprostite na smetnji, ali evo ukratko moj nazovi ga problemčić :

Pišem, bolje rečeno prepisujem jedan ugovor o zakupu koji je sastavio jedan profesionalac, pa tako ......Zakupod. daje a Zakuopo. prima posl. pros...ugovor cije iznosi ... i plaća se unaprijed tromjes., ........I.T.D.

Sve mi je to u redu, no mene zanima ako mi netko može složitiiti par članaka

kojima bi se ja kao zakupodavac apsolutno zaštitio da u slučaju neplaćanja (kako je navedeno zakupnina se plaća 3.mjes unaprij.) može promptno raskinuti ugovor jasno prem nekom članku iz otkaza ugovora.

To mi je problematično jer se ugovor sklapa na rok od 10god.

Ja sam mislio napravit nešto u smislu ugovor se sklapa na 3 mjeseca i automatizmom se produžava na naredna 3 mjes. ukoliko je uredno plaćano pa poslje toga navesti da se taj ugovor automatizmom na taj način može produžavati najdulje do (10god.)

 

Da li bi to bilo pravno O.K.

Hvala unaprijed na konkretnim sugestijama, a koje sam spreman i honorirat na neki način !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to što si zamislio je sasvim u redu. klauzula koju možeš uvrstiti u ugovor glasila bi otprilike "ugovorne strane utvrđuju da je rok za plaćanje zakupnine bitan sastojak ugovora, te se u slučaju neplaćanja ugovorene zakupnine u rokovima utvrđenima u čl. X ovog ugovora, ovaj ugovor raskida po samom zakonu, u smislu čl. 361. Zakona o obveznim odnosima (NN 35/05)".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija