Jump to content

Odbačena tužba (hitno!)


martina0701

Preporučene objave

Podnjela sam tužbu (žena) za razvod braka i uzdržavanje dana 15.12.2013., tuženik (suprug) ju je primio dana 31.01. 2014. godine.

Suprug je podnio tužbu radi razvoda braka i uzdržavanja dana 19.12.2013., i ja sam ju primila 27.12. 2013. g. U tom predmetu je CZSS već napravio posredovanje ali nije dostavio strankama stručno mišljenje.

Znam da parnica počinje teći od dana dostave tužbe tuženiku.

U mom predmetu sud je prvi zakazao raspravu i rješenjem odbacio tužbu kao nedopuštenu jer se u istoj pravnoj stvari vode dva ista postupka među istim stranka.

Moje pitanje je da li je sud to morao napraviti ili je mogao jednostavno mom spisu mogao priklopiti tužbu mog supruga kako bi se postupak mogao nastaviti. Imam li ikakve šanse da uspijem sa žalbom protiv tog rješenja kojim se moja tužba odbacije kao nedopuštena.

Mišljenja sam da je sud taj koji je dužan po službenoj dužnosti paziti da li među istim strankama u pogledu iste pravne stvari već teče postupak. Molim pomoć za sastav žalbe!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VSRH

Broj: Gžzp 361/07-2

Stoga je u konkretnom slučaju pravilno i primijenjena sankcija odbačaja takvog zahtjeva, jer sud u takvom slučaju odbacuje onaj zahtjev koji je kasnije podnesen (čl. 194. st. 3. ZPP).

 

litispendencija.

 

 

15.12.2013., tuženik (suprug) ju je primio dana 31.01. 2014. godine.

19.12.2013., i ja sam ju primila 27.12. 2013. g.

bivši ima dobru vezu u sudu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija