Jump to content

Problem sa odvjetnikom koji zastupa klijenta koji laže


Pilgrim66

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nisam našao nigdje na forumu odgovor na neko slično pitanje pa me zanima koja su moja prava i imam li uopće kakva prava i mogućnosti da se zaštitim od odvjetnika ili ga prijavim za zlouporabu položaja (ako je to ovdje slučaj).

 

Problem je sljedeći.

Imam kuću u postupku legalizacije i to se već mjesecima odugovlači zbog laganja susjeda kojega zastupa odvjetnički ured u kojega vodi od njegovog sina žena.

 

Cijela priča o legalizaciji traje već duže od 18 mjeseci. Do sada su iz državne uprave izašli nekoliko puta na uviđaj i svaki puta došli do zaključka da su sve njegove prijave lažne i neosnovane.

 

Uglavnom stalno izmišlja i laže, a zastupa ga odvjetnica koja je od njegovog sina žena, dakle u direktnom su obiteljskom odnosu.

 

I dolazi najmanje 2 puta tjedno i zna jako dobro da njen klijent laže.

 

Da li postoji neki način da se legalno zaštitim od tog maltretiranja sa njihove strane jer mi je otac šećeraš i već više od pola godine mu šećer divlja i nemože ga dovesti u neko normalno stanje.

 

Klijent koji joj je tast laže, ona zna da laže i svejedno vodi postupak i malterira uz našeg oca i sve nas.

Lažu namjerno ,svjesno i proračunato isključivo iz razloga da nas maltretiraju i nanesu nam zdravstvenu štetu (jer smo materijalno i zakonski potpuno čisti i oni to jako dobro znaju )

 

 

Da li ja imam ikakvo pravo da tu osobu koja zlupotrebljava svoju advokatsku poziciju prijavim bilo kome?

Da li uopće postoji ikakav način zaštite od takvih pravnika?

Da li ona krši neki zakon i da li ima smisla prijavljivati to odvjetničkoj komori i sudu časti? Ili bilo kome tko se bavi provjeravam takvih situacija i postupaka?

 

Jer advokat zna da klijent laže, obiteljski je involviran i u biti zloupotrebljava svoj položaj da bi maltertirao druge ljude na osnovi laži i neistina.

Meni se čini da je to zlouporaba advokatske pozicije jer samo zato što mogu maltretiraju ljude i provode čisti psihički bullying nadamnom i mojom obitelji

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pilgrim,jel vashe misljenje da odvjetnici zastupaju samo stranke koje su postene i govore istinu.

Odvjetnik ce braniti najveceg kriminalca i nevidim u svemu tome nikakvu zlouporabu.

 

Ne nije stvar u tome. Možda sam ja pogrešno napisao.

 

Pitanje je u biti - kako se zaštiti od pravnika koji zloupotrebljava svoju poziciju moći (ako je ovo ispravan izraz).

 

Materijalno gledano, forsiranje laži u ovom slučaju košta državnu upravu jer svaki izlazak odgovorne osobe na očevid zbog lažnih tvrdnji stranke košta državu. Košta i druge građane koji čekaju da dođu na red za rješavanje njihovih slučajeva jer moraju čekati dok referent provjerava laži advokata i klijenta.

 

Nematerijalno gledano, svjesno i namjerno ( i stranka i advokat u obiteljskoj vezi) uništavaju život druge strane odnosno moje obitelji.

 

Dovedeni smo u stanje stresa koje ima svoje posljedice.

 

Moj otac koji može umrijeti zbog zdravstvenih poteškoća, kao i mene koji mjesecima gutam tablete za smirenje zbog svega jer mi je PTSP proradio zbog cijele situacije.

Sve što ja želim i tražim je da nas se pusti na miru i prestane zlostavljati zloupotrebljavanjem položaja kojega neki advokat (bilo koji ) provodi.

 

Ispada da ja kao namjerno maltretirana strana u ovom slučaju nemam nikakva prava i nemam niti jedan mehanizam da se zaštitim od takvog postupka advokata i njegove stranke koji su obitelj.

Kakva je to pravna država? Kakvo je to pravo?

 

Također, u međuvremenu od kako sam poslao ovaj upit sam našao ovo:

http://www.hok-cba.hr/default.aspx?sec=39

 

Gdje piše pod:

 

VIII. ODNOS PREMA SUDOVIMA, UPRAVNIM I DRUGIM DRŽAVNIM TIJELIMA

96. Odvjetnik je dužan nastojati da se, kako bi se njegovoj stranci pružila pravna zaštita što je moguće brže i sa što manje troškova, onemogući s bilo čije strane svako odugovlačenje i zlouporaba prava u postupku pred sudom.

 

kao i

 

75. Odvjetnik ne smije iskoristiti neupućenost, zabludu ili plašljivost protivne stranke, osobito ako ona nema pravnog zastupnika, zato da bi postigao neopravdani uspjeh za svoju stranku.

 

Što bi u biti odgovaralo mom problemu i mojoj situaciji.

 

A upravo ovo je ono što oni nama rade. Lažu i to rade isključivo zbog odugovlačenja i time zloupotrebljavaju prava u postupku pred državnim tijelom.

 

Dakle ta pravnica koliko se meni čini iz napisanog nedvosmisleno krši kodeks odvjetničke etike.

 

Da li me netko može uputiti kako prijaviti takvog advokata sudu časti i kako podnijeti zahtjev da se nad istim provede istraga i ukoliko se dokaže zlouporaba položaja moći i kršenje etičkog kodeksa oduzme licenca za rad?

 

Ja ne želim nikome zlo da se razumijemo. ali mi je dosta da netko meni i mojoj obitelji čini zlo, samo zato jer može.

 

Valjda i ja imam neka prava da zaštitim sebe i svoju obitelj?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Ne nije stvar u tome. Možda sam ja pogrešno napisao.

 

Pitanje je u biti - kako se zaštiti od pravnika koji zloupotrebljava svoju poziciju moći (ako je ovo ispravan izraz).

 

Materijalno gledano, forsiranje laži u ovom slučaju košta državnu upravu jer svaki izlazak odgovorne osobe na očevid zbog lažnih tvrdnji stranke košta državu. Košta i druge građane koji čekaju da dođu na red za rješavanje njihovih slučajeva jer moraju čekati dok referent provjerava laži advokata i klijenta.

 

Nematerijalno gledano, svjesno i namjerno ( i stranka i advokat u obiteljskoj vezi) uništavaju život druge strane odnosno moje obitelji.

 

Dovedeni smo u stanje stresa koje ima svoje posljedice.

 

Moj otac koji može umrijeti zbog zdravstvenih poteškoća, kao i mene koji mjesecima gutam tablete za smirenje zbog svega jer mi je PTSP proradio zbog cijele situacije.

Sve što ja želim i tražim je da nas se pusti na miru i prestane zlostavljati zloupotrebljavanjem položaja kojega neki advokat (bilo koji ) provodi.

 

Ispada da ja kao namjerno maltretirana strana u ovom slučaju nemam nikakva prava i nemam niti jedan mehanizam da se zaštitim od takvog postupka advokata i njegove stranke koji su obitelj.

Kakva je to pravna država? Kakvo je to pravo?

 

Također, u međuvremenu od kako sam poslao ovaj upit sam našao ovo:

http://www.hok-cba.hr/default.aspx?sec=39

 

Gdje piše pod:

 

VIII. ODNOS PREMA SUDOVIMA, UPRAVNIM I DRUGIM DRŽAVNIM TIJELIMA

96. Odvjetnik je dužan nastojati da se, kako bi se njegovoj stranci pružila pravna zaštita što je moguće brže i sa što manje troškova, onemogući s bilo čije strane svako odugovlačenje i zlouporaba prava u postupku pred sudom.

 

kao i

 

75. Odvjetnik ne smije iskoristiti neupućenost, zabludu ili plašljivost protivne stranke, osobito ako ona nema pravnog zastupnika, zato da bi postigao neopravdani uspjeh za svoju stranku.

 

Što bi u biti odgovaralo mom problemu i mojoj situaciji.

 

A upravo ovo je ono što oni nama rade. Lažu i to rade isključivo zbog odugovlačenja i time zloupotrebljavaju prava u postupku pred državnim tijelom.

 

Dakle ta pravnica koliko se meni čini iz napisanog nedvosmisleno krši kodeks odvjetničke etike.

 

Da li me netko može uputiti kako prijaviti takvog advokata sudu časti i kako podnijeti zahtjev da se nad istim provede istraga i ukoliko se dokaže zlouporaba položaja moći i kršenje etičkog kodeksa oduzme licenca za rad?

 

Ja ne želim nikome zlo da se razumijemo. ali mi je dosta da netko meni i mojoj obitelji čini zlo, samo zato jer može.

 

Valjda i ja imam neka prava da zaštitim sebe i svoju obitelj?

 

 

 

Na žalost prijatelju mislim da nemaš. Nama je odvjetnički ured BEZ našeg znanja uzeo preko 100 000 od protivne strane za nadoknadu parničnih troškova i sada MI to moramo vratiti, on je čist. Kužiš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Problem je sljedeći.

Imam kuću u postupku legalizacije i to se već mjesecima odugovlači zbog laganja susjeda kojega zastupa odvjetnički ured u kojega vodi od njegovog sina žena.

 

Cijela priča o legalizaciji traje već duže od 18 mjeseci. Do sada su iz državne uprave izašli nekoliko puta na uviđaj i svaki puta došli do zaključka da su sve njegove prijave lažne i neo.

 

zanemari postupak susjeda koji "laže" i odvjetnika koji ga zastupa.

od nadležnih traži (pismeno sa povratnicom) da donesu odluku o zahtjevu .ako u zakonskom roku ne donesu odluku pokreni upravni spor pred nadležnim Upravnim sudom. prouči Zakon o opće upravnom postupku.

 

ukoliko zbopg nezakonitog i nearumentiranog postupanja susjeda trpiš štetu prikupi dokaze i tužbom traži naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija