Jump to content

Ovrha na djetetu


Korisničko ime 2

Preporučene objave

Dobar dan svima.

 

Situacija je sljedeca:

Prema pravomocnoj sudskoj presudi, termini viđenja i druženja sa mojom maloljetnom kcerkom bi trebali biti:

svake srijede,

svaki drugi weekend,

svaki drugi blagdan,

pola zimske i pola ljetne paraznike.

 

Naravno tako nije, jer bivša žena ostruira to. Ne da mi djete (imam crno na biljeo tu njenu izjavu kad smo bili u Centru), jer tvrdi da stan u kojemu zivim i u kojemu se odvija druženje sa kćerkom nije adekvatan (prljav, hladan,itd,itd) i, zbog toga sto sam napravio maloj osobnu iskaznicu. Naravno stan je prljav i hladan weekendima i blagdanima, a srijedom ne! :DD

Tako da gotovo 5 mjeseci viđam svoju kćerku samo srijedom.

Sljedeceg tjedna cu predati prijedlog za ovrhu.

 

Pitanje je slijedeće:

1. Mogu li ja nju tužiti zbog tih 5 mjeseca sto se kcerka i ja ne vidamo kako treba, odnosno, da se ne drži sudske presude? (nije to prvi put da se to desi, rat je ovo viđenja male vec punih 4 godina) ? I ako da, kako?

Pitam, jer vidim da moj odvjetnik nije htio ici u tom pravcu, pa sam pitao drugog odvjetnika koji mi je rekao je da mogu tužiti bivšu suprogu....naveo mi je i neke članke o obiteljskom zakonu (83,336,343,344,345) i članak 16 od ovršnog zakona. Pošto pravo i nije moja struka, nije da sam baš previše shvatio sve te članke.

 

Pročitao sam tu na forumu o čl.4 o zakonu o zastiti od nasilja u obitelji, pa me zanim da li bi se mogo povezati i na to.

 

Unaprije zahvaljujem za eventualnu pomoć

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dobar dan svima.

 

Situacija je sljedeca:

Prema pravomocnoj sudskoj presudi, termini viđenja i druženja sa mojom maloljetnom kcerkom bi trebali biti:

svake srijede, svaki drugi weekend, svaki drugi blagdan, pola zimske i pola ljetne paraznike.

 

Naravno tako nije, jer bivša žena ostruira to. Ne da mi djete (imam crno na biljeo tu njenu izjavu kad smo bili u Centru), Sljedeceg tjedna cu predati prijedlog za ovrhu.

 

Pitanje je slijedeće:

1. Mogu li ja nju tužiti zbog tih 5 mjeseca sto se Unaprije zahvaljujem za eventualnu pomoć

 

Lp

 

opstrukcija, destrukcija

 

lakse kazati nego uciniti, dok ne znas kako treba...

 

trebas, trebao si vec, podnjeti kaznenu prijavu onako kako argunetiras, ali ako nemas podrsku odvjetnika onda najbolje odsetaj do opcinskog drzavnog odvjetnistva i kazi da hoces dati kaznenu prijavu u zapisnik pa im sve to laicki kazi, samo budi uporan da te ne odfitilje, a nece ako si odlucan, a pokust hoce jer im je placa ista i kad manje rade :)

 

 

ako imas pravomocnu presudu onda trazi ovrhu te presude

 

a kako djeca nisu vrece krumpira to se najbolje radi tako da ako ti bivsa ne dopusti suusret ond ce morati platiti relativno visoku kaznu nopr 4000 kuna a ako to ponovi, onda duplo...

 

e sad, moras biti 2 koraka ispred nje i predvidjeti sve false a naoko legitimne izgovore, kao sto je bolest, temperatura

ako si odlucan i slusas svoju intuiciju procitat ces sve to unaprijed i pasti ce ti na pamet prava stvar za uciniti

i onda budi siguran u sebe i napravi to

 

vazno je da imas inicijativu jer tome nikako ne mogu parirati te osobe koje od svojih problema ne vide interes djeteta

kad se dogadja nesto izvan njihovog plana, tada im bude totralni nered u glavi i ne uspiju se fokusirati na emocionalno zlostavljeanje djeteta

 

pozdrav, sretno i hrabro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija