Jump to content

Deponij na privat zemlji


stjepanz07

Preporučene objave

Sto napravit kad susjed na svoju parcelu daje navazati zemlju ,sutu ,asfalt,beton,kasnije to bagerom razgrne i na moji zemlju,time mi cak unisti legalni prilaz-put na parcelu.

U vrijeme rekonstrukcije drzavne ceste,cak daje izvodacima da se koriste tim deponijem(usput i mojom parcelom i na svaki upit prema izvodacima kako imaju tu deponij,zacudeno odgovaraju'dao gazda'.

Nakon odlaska izvodaca ostanu slike ovakve...

Kome se obratiti tko je nadlezsn za to...image.jpgimage.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na adresu izvodjaca radova ili osobe u ciju korist su vrseni radovi,uputiti pismeni zahtjev za uklanjanje konkretnih predmeta sa vaseg vlasnistva u razumnom roku,nadalje iste upozorite da u slucaju ogluhe o vash zahtjev bit ce te prinudjeni zahtijevati sudsku zastitu.

Koji je postupak za trazenje sudske zastite i pitanje drugo;imam li pravo na naknadu stete pocinjene takvim cinom,te kome se obratiti u jednom i drugom slucaju?

Molio bi nazive nadleznih sluzbi za to ako znate i zelite pomoc.

UNAPRIJED HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A sto se tice naknade stete,tko procjenjuje?

Sudski vjestaci ili neko drugi?

 

vjestak,po vasem prijedlogu za vjestacenje.

No puno toga ovisi o vrsti tuzbe,npr ako se radi o posjedovnoj zastiti,sud je ogranicen,jer se u tom slucaju neraspravlja o steti.,dok bi u vlasnickoj tuzbi za prestanak uznemiravanja vlasnistva mogao ici i zahtjev za naknadu stete.

Imam osjecaj da je dogadjaj iz pocetne teme bio davno,pa bi u tom slucaju posjedovna zastita otpala s obzirom na prekluzivne rokove,no ostaje vlasnicka,gdje roka nema,ili pak da idete po odredbama ZOO"naknada stete uspostavljanjem prijasnjeg stanja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZOO,odgovornost po osnovi krivnje ipopravljanje stete.

Jeste mislili na taj zakon i te tocke?

 

Članak 1085.

(1) Odgovorna osoba dužna je uspostaviti stanje koje je bilo prije nego što je šteta nastala.

(2) Ako uspostava prijašnjeg stanja ne otklanja štetu potpuno, odgovorna osoba dužna jezaostatak štete dati naknadu u novcu.

(3) Kad uspostava prijašnjeg stanja nije moguća, odgovorna je osoba dužna isplatiti oštećeniku odgovarajući iznos novca na ime naknade štete.

(4) Naknada u novcu dosudit će se oštećeniku ako on to zahtijeva, a okolnosti danog slučaja ne opravdavaju uspostavu prijašnjeg stanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija