Jump to content

Dosjelost na društvenom vlasništvu


lulasio

Preporučene objave

Evo ukratko situacija, pa ako netko može pomoći :namiguje:

Nekretnina je upisana kao društveno vlasništvo, pravo upravljanja je upisano u korist trg. društva koje predmetnu nekretninu nije procijenilo u temeljni kapital. Stupanjem na snagu Zakona o upravljanju drž. imovinom i Zakona o turističkom i ostalom građ. zemljištu, ista je postala vlasnistvo RH koje svoje pravo nije upisalo.

Sad, zanima me da li se trg. drustvo putem pojedinacnog ispravnog postupka ili tuzbe na utvrđenje vlasnistva moze upisati vlasnistvo temeljem povijesti posjeda koja seze iz 1954. godine te odluke tijela kojoj joj je dano pravo upravljanja i da li rok dosjelosti tece od 8.10. 1991. ili od stupanja na snagu Zakona o upravljanju drž. imovinom ili Zakona o turističkom i ostalom građ. zemljištu?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 362. http://www.zakon.hr/z/241/Zakon-o-vlasni%C5%A1tvu-i-drugim-stvarnim-pravima

 

Ipak, mišljenja sam kako ovo neće ići bez prethodnog obraćanja Građansko-upravnom odjelu nadležnog Državnog odvjetništva i dogovora s istima. Sugeriram angažman odvjetnika s iskustvom glede ovakvih ili sličnih predmeta.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 362. http://www.zakon.hr/z/241/Zakon-o-vlasni%C5%A1tvu-i-drugim-stvarnim-pravima

 

Ipak, mišljenja sam kako ovo neće ići bez prethodnog obraćanja Građansko-upravnom odjelu nadležnog Državnog odvjetništva i dogovora s istima. Sugeriram angažman odvjetnika s iskustvom glede ovakvih ili sličnih predmeta.

 

hvala na pomoći

stvar je u tome što članak 390.a) isključuje članak 362....ništa, bumo probali ispravnim postupkom pa što bude :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija