Jump to content

Dionice Slobodne Dalmacije


anonimno

Preporučene objave

U nedavnoj fazi privatizacije Slobodne Dalmacije Vlada se odrekla svog paketa dionica u korist radnika. Tako sam i ja postao vlasnikom određenog broja dionica. Prije otprilike 20 dana potpisali smo i ugovore prema kojima smo postali vlasnici istih. Po firmi se svašta priča, neki tvrde da su dionice već prodali, neki da se dionice ne mogu još prodati, neko da EPH ima pravo prvokupa. Molim vas za bilo kakav savjet, mogu li ja slobodno prodati svoje dionice i moram li ih prodati EPH-u ili bilo kome, kako se dionice prodaju, kome da se obratim, banci ili kome? Unaprije zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dionicama slobodne dalmacije trguje se na zagrebačkoj burzi - ovaj tjedan je završio oko 130 kn za dionicu. 02 kolovoza EPH je objavio namjeru isticanja javne ponude za preuzimanje Slobodne Dalmacije, a mora ponuditi najmanje prosječnu cijenu po kojoj je kupovao ili se tržilo na zagrebačkoj burzi

prema mojem izračunu to je nešto više od 130 kn po komadu

 

u zadnjih tjedan dana prodavalo se ukupno oko 4 mil kn dionica na burzi i nitko nije obavezan svoje dionice nikome prodati. najviša cijena kojom se trgovalu u proteklih mjesec dana je oko 210 kn/kom a najmanja oko 104 kn/kom

 

ujedno skrećemo pozornost da se vodi sudski spor oko ulaska EPH u Slobodnu i njegovog većinskog vlasništva, pa ishod toga spora može u slučaju poništenja skupštinske odluke utjecati i na cijenu po kojoj se trguje dionicama, vjerujem na bolje (to je moje mišljenje)

 

dionice možete i prodati i kupiti na zagrabačkoj burzi - najbolje se obratiti ovlaštenom društvu za poslovanje vrijednosnim papirima (brokeru) ili banci kod koje imate otvoren žiro račun koji će vam dati daljne savjete oko dionica kojih ste vlasnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija