Jump to content

Naplata (ne)postojeceg duga za najam stana


RijeckoPravo

Preporučene objave

Ovako, 2012 godine unajmljujem stan i za isti sklapam ugovor o najmu kod javnog biljeznika u trajanju od godinu dana, tokom tih godinu dana uredno vlasniku stana uplacujem najamninu na ziro racun za sto imam potvrde iz banke.

 

Nakon godinu dana ugovor istice i vlasnik stana trazi da mu dalje uplacujem na ruke, na sto se bunim ali uz prijetnju izbacivanjem iz stana pristajem.

 

Na moje inzistiranje pocetkom 2014 se radi aneks o ugovoru o najmu kojim se isti produzuje na neodredeno, ali aneks nije nikada ovjeren kod javnog biljeznika, dali je on na taj nacin valjan?

 

Da bi na kraju ovih dana vlasnik stana dosao dok sam bila na poslu, promijenio brave i zaplijenio sve moje stvari tvrdeci da mu dugujem godinu ipo stanarine (od kad je ugovor istekao, tj od kad je primao na ruke), ja ne mogu dokazati da sam mu platila, on ne moze dokazati da (ni)je primio novce.

 

Pa koje su mi opcije? trazi preko 20.000kn

Ako je neovjereni aneks pravno nistavan znaci li to da mu ne dugujem nista nakon isteka ugovora?

Ako je neovjereni aneks ipak valjan dokument, sta se moze uciniti s obzirom da nijedna strana ne moze zapravo dokazati da (ni)je platila/primila novce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ugovor nije pismeno otkazan (uz otkazni rok) on nije isteko, produžen je .

od vlasnika stana si trebao tražiti otpisanu izjavu o primitku svote za najamninu(za svaki mjesec).

zašto protiv vlasnika stana ne podneseš tužbu za smetanje posjeda(rok 3mjeseca), provalu i krađu.

 

Znaci aneks je valjan i bez ovjere?

Lako rec trazi, malo teze dobiti, znaci on je u pravu sve dok ja ne dokazem da sam mu platila?

 

Budem svakako, prosla su tek 2 dana i vikend je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim nekoga tko zna odgovor na moje pitanje za pomoc,tj da me uputi sto da uradim u ovom više već nemogućem slučaju,naime radi se o sljedećem:2006 g napravljen je predugovor o prodaji kuće u kojem stoji da kupci ostavljaju 40 000 kn kapare za nekretninu za koju je cijena dog 75 000 Eur,te da se obvezuju u roku 30 dana isplatiti nekretninu u cjelosti.Po isplati objekta u cjelosti kapara ce im biti vraćena.Kupci se nisu javljali u narednih godinu dana.nakon toga potrazivali su kaparu nazad,sto smo mi odbili a oni su nas tuzili te je sud dosudio u njihovu korist.Mi smo se na ti zalili,a Županijski sud potvrđuje prvostupanjsku presudu-vracanje dvostrukog iznosa kapare dakle 80 000 kn plus pripadajuce kamate i uknjizbu na nekretninu radi osiguranja tradžbine....ŠTA DALJE???!potpuno mi je nejasno kako je moglo pored valjanog predugovora biti tako suđeno,jeli to jasna naznaka korupcije!?HVALA na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Dok god koristite stan Vi ste dužni plaćati .Cijena ne može biti manja od cijene u ranijem ugovoru .Vi ste produžili raniji ugovor na način da ste ostali stanovati u stanu i imate obvezu plaćanja .Vlasnik ima pravo tražiti Vaše iseljenje i plaćanje najamnine , te štetu koju mu činite ne predajom stana oslobođenog od osoba i stvari po proteku ugovorenog roka .Pokušajte se na miran način dogovoriti sa stanodavcem ,jer ćete parnicu sigurno izgubiti i morati ćete snositi troškove najma ,sudske troškove i štetu i to materijalnu i nematerijalnu .

Ponavljam prestankom plaćanja najamnine bez obrazloženja , isprike ili bilo čega sami ste se doveli u situaciju da nemate nikakve isprike za daljnje korištenje stana po proteku ugovorenog roka .

Pozdrav!5

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Dok god koristite stan Vi ste dužni plaćati .Cijena ne može biti manja od cijene u ranijem ugovoru .Vi ste produžili raniji ugovor na način da ste ostali stanovati u stanu i imate obvezu plaćanja .Vlasnik ima pravo tražiti Vaše iseljenje i plaćanje najamnine , te štetu koju mu činite ne predajom stana oslobođenog od osoba i stvari po proteku ugovorenog roka .Pokušajte se na miran način dogovoriti sa stanodavcem ,jer ćete parnicu sigurno izgubiti i morati ćete snositi troškove najma ,sudske troškove i štetu i to materijalnu i nematerijalnu .

Ponavljam prestankom plaćanja najamnine bez obrazloženja , isprike ili bilo čega sami ste se doveli u situaciju da nemate nikakve isprike za daljnje korištenje stana po proteku ugovorenog roka .

Pozdrav!5

 

Jeste vi uopce procitali prvi post?

Stanodavac je uz prijetnje trazio da mu placam na ruke, da bi sad tvrdio da mu nikad nisam nista platila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buduci da prijetnje nemoze te dokazati,takva cinjenica bila bi pausalna,odnosno nedokazana tvrdnja.

 

Dobro za prijetnje, bitno mi je godinu ipo stanarine koju sam svaki mjesec placala

Zar stvarno svaki stanodavac koji najamninu prima na ruke (velika vecina) moze samo tako tuzit podstanare da mu nisu nikada nista platili? Bila sam kod njega 2 ipo godine, zar nikome nije sumnjivo sto je cekao toliko da bi se sjetio da mu nikad nisam placala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Vi bi htjeli čuti da je neovjereni ugovor ništavam ,što neće moći iz razloga što ste vi koristili taj stan a to znači da je jedna strana izvršila dio ugovora -koristila je stan i najmodavac može svjedocima to dokazati .Vi da bi dokazali da ste platili cijenu trebali bi imati potvrdu da ste predali t.j. potvrdu primitka sa potpisom primatelja,ako to nemate ili ako isplate niste vršili pred svjedocima tada ste dužni platiti cijenu po ranijem ugovoru kojeg Vi niste prekinuli jer ste nastavili koristiti stan.

U zabludi ste ako mislite da isplata na ruku može biti bez tragova .Iz te situacije se možete izvući samo sporazumom sa stanodavcem ta varijanta je naj bezbolnija i sa najmanje troškova .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija