Jump to content

Zastara - jedna ili dvije godine


anonimno

Preporučene objave

U 10 mjesecu prošle godine počinio sam prekršaj vezan za alkohol bilo je 0.69 promila, napisao sam prigovor jer nemam što izgubiti, u najgorem slučaju da malo otegnem sankcije.

 

Do danas nisam dobio ništa sa suda, sad me zanima pošto za 2 mjeseca prolazi godinu dana i ako ne dobijem ni do onda ništa dali onda prekršajni postupak ne može biti pokrenut jer je prošla godina dana? Ili je prekršajni postupak več pokrenut?

 

IX. ZASTARA

 

Zastara prekršajnog progona

 

Članak 76.

 

(1) Prekršajni postupak ne može biti pokrenut kada protekne jedna godina od dana počinjenja prekršaja.

 

(2) Posebnim zakonom može se propisati duži rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Simpatično citirane odredbe, ali je zaustavljeno najbitnije, ono o prekidu zastare radnjama tijela u svrhu progona počinitelja, što se u praksi rješava i naredbom od određivanju g ročišta rasprave koja je interno u spisu. s obzirom da je riječ o prigovoru, pretpostavljam da je u konkretnom slučaju izdan prekršajni nalog, čime je također prekinuta relativna zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija