Jump to content

Obavijest o pocinjenom prekrsaju


javorko1

Preporučene objave

Svima lijep pozdrav,danas sam dobio pismenu obavijest od prom redara ,da sam toga i toga dana na plazu,pogresno pakrirao vozilo.Uz obavijest o prekrsaju poslana mi je fotografija mog vozila na kojem se vidi samo tablice i dio zadnjeg dijela.Svakome je jasno da takava fotografija kao fiziciki dokaz je potpuno besmislena ,te je na osnovu fotografije nemogocu utvrditi da li je vozilo stajalo manje ili vise od 5 metara od poprecnog ruba kolnika kako propisuje zakon.Zapravo poznavajuci mentalni sklopo ljud koji vode grad jasno da su mogli uslikati auto bilo gdje i tvrditi da su ustanovili prekrsaj.Mena zanima nacin na koji cu se zalit,apsolutno je jasno da bilo koji sudac prekrsajnog suda takavu fotografiju ce smatrati besmislenom i nacinom da se na protuzakonit nacin oduzme novac.Postavlja se pitanje da li je redar imao uredaj na osnovu cega je izmjerio tocnu udaljenost od ruba kolnika do vozila,ii je to bilo od oka ,sto se ne moze tvrditi kao vjerodostojno.Mene zanima nacin zalbe i ima li netko slicna iskutva s ovakim obavijestima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,mene zanima da li postoji nacin da slucaj dode uopce do prekrsajnog suda,naime u obvijesti se ne spominje mogucnost zalbe mada u je ja svako napisati u poslati na adresu prometnog redarstva.Jedino strah me je da mi ne bi napravili ovrhu bez ikakvog suda.Sta se tice slika,povuci su paralelu s slikanjem vozila koja se prekoracila brzinu,ne postoji vise slike u tom prekrsaju vec jedna jedina i ta se uzima kao fiziciki dokaz prekrsaja.U mom slucaju slikana je nadzornom kamerom s visine ko 4 metra i stvarno se ne vidi nista osim reg tablice i haube.Takoder smatram da je redar ako ima vise slka duzan ih mene predociti kao dokaz pocinjenog djela,a slika koja dokazuje prekrsaja bi bila slika moga zadnjeg djela i udaljenost od rubnjaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovu obavijest se ne možeš žaliti. Možeš ili platiti ili poslati podatke onoga tko je parkirao vozilo. Ako pošalješ podatke, vozaču će doći prekršajni nalog na koji će se onda on moći žaliti (iz bilo kojeg razloga). Ako ne napraviš niti jedno niti drugo, dobit ćeš (kao vlasnik vozila) kaznu za nedavanje podataka.

 

Ukratko, ako se planiraš žaliti, pošalješ svoje podatke i čekaš prekršajni nalog.

 

Što se tiče fotografije i poricanja prekršaja, možeš tražiti vještačenje (nakon što pošalješ podatke i žališ se na prek. nalog), ali na kraju ćeš ga morati platiti ako se ispostavi da si kriv (što vjerojatno i jesi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru,ako nalog dode na preksajni sud,sudac ce prema postojecoj fotografiji vidjeti o cemu se radi,vjestacenje se ne može napraviti ako je napravljen preksaj,tj, ne postoji nikakav fizicki dokaz o preksaju,ne može se vjesaciti pogresno parkiranje,može se vjestaciti prom ne zgoda u kojoj je doslo ko kolizije dva vozila i ako se ne može ustanoviti tko je tocno kriv za pocinjene djela.Evetualno može doci do suceljavanja mene i prom redara na poziv suca,ali kao svaki put nikad nisam platio nista ,jer sam bio uvijek u pravu.Govorim iz iskustva,takoder postoji i jos jedna caka u cijelom ovom slucaju,koje sam se kasnije sjetio,ako netko zeli mogu mu pojasniti na privat poruci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,mene zanima da li postoji nacin da slucaj dode uopce do prekrsajnog suda,naime u obvijesti se ne spominje mogucnost zalbe mada u je ja svako napisati u poslati na adresu prometnog redarstva.Jedino strah me je da mi ne bi napravili ovrhu bez ikakvog suda.Sta se tice slika,povuci su paralelu s slikanjem vozila koja se prekoracila brzinu,ne postoji vise slike u tom prekrsaju vec jedna jedina i ta se uzima kao fiziciki dokaz prekrsaja.U mom slucaju slikana je nadzornom kamerom s visine ko 4 metra i stvarno se ne vidi nista osim reg tablice i haube.Takoder smatram da je redar ako ima vise slka duzan ih mene predociti kao dokaz pocinjenog djela,a slika koja dokazuje prekrsaja bi bila slika moga zadnjeg djela i udaljenost od rubnjaka.
Drot ke objasnio kako će predmet doći do suda.Kad doma dođe prek nalog ne platit nego uputit prigovor da prekršaj nije počinjen.

Slikanje brzine i nadzorne kamere nije usporedivo jer rade na različite načine.

Ovrha ide nakon neplaćanja PN-a na koji nije stavljen prigovor.

Udaljenost je 3 ili 4 metra od isprekidane crte ili rubnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija