Jump to content

Alimentacija nakon srednje škole


Frane75

Preporučene objave

Poštovani,

idući mjesec (06/2014) moj mlađi sin završava srednjoškolsko obrazovanje.

Od kada smo se ja i moja bivša žena razveli,redovno i uredno plaćam alimentaciju za oba sina (stariji i mlađi).

Znam da sam obavezan prema Zakonu uplaćivati alimentaciju za mlađeg sina još i 12 mjeseci nakon redovnog školovanja,ukoliko se on ne zaposli.

Međutim,obiteljska situacija je specifična.Naime, od kada je mlađi sin postao punoljetan (09/2013),on više ne živi u zajedničkom domaćinstvu sa svojom majkom i starijim bratom,već se odselio i živi kao podstanar na nepoznatoj lokaciji,i sam se financira (na žalost,kriminalnim radnjama). Da li bih trebao prestati svojoj bivšoj supruzi plaćati alimentaciju za njega nakon što završi redovno srednjoškolsko obrazovanje,s obzirom da ne žive u zajedničkom kućanstvu,da moj mlađi sin živi na nepoznatoj adresi (ne zna ju niti njegova majka),te da novac koji uplaćujem svojoj bivšoj supruzi za našeg mlađeg sina,služi isključivo njoj za poboljšanje njezinog životnog standarda,a ne našem mlađem sinu,s obzirom da niti njegova majka,niti ja nemamo s njim nikakav kontakt?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentaciju na plaćaj na račun majke. punoljetan je nema skrbnika.

alimentacija je pravo djeteta a ne roditelja s kojim živi.

sin je punoljetan što znači da mu majka nije više skrbnik.

nemožepokrenuti postupak za plaćanje alimentacije (ovrhu )bez sinove punomoći.

osim onih rata do navršene punoljetnosti.

potraži ga i dogovori se sa njim na koju knjižicu/račun da plaćaš alimentaciju.

istovremeno sudu podnijeti tužbu za prestanak uzdržavanja( protiv sina).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija