Jump to content

bespravna gradnja ?


senka1981

Preporučene objave

Ovako. Živim u kući staroj 40 godina. Odmah do moje kuće ne stanuje nitko, živjeli su neki čovjek i žena koji su umrli,a kuću je naslijedila njihova kći koja stanuje u Njemačkoj i tu dođe 2 puta godišnje. Na zidu do njezinog dvorišta imam 2 prozora na visini 2 metra i tu su već 40 godina.Jutros se probudim a majstori stavljaju stiropor iz njenog dvorišta na moju kuću i zatvaraju mi prozor. Suprug se popne na stolicu, otvori kiper i pita zidare šta rade na što oni kažu da gospođa tu gradi neku terasu i da će nam zazidati prozor. Suprug ih je pitao imaju li našu suglasnost na što su rekli da nemaju. Obišli smo sve institucije u gradu i ne zna nitko kome to prijaviti i kome se obratiti. Dakle, ona nema moju suglasnost da to radi, tj. da mi zazida prozor. Kome se obratiti? I šta da radim? Problem je što će oni to sutra nazidati, ona će se pokupit u Njemačku, a bespravno nazidan zid će tu stajati i meni će biti mrak cijele godine. Šta napraviti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neovisno o starosti kuće, za slučaj da je vaša kuća bespravno sagrađena, odnosno ti prozori nisu u projektu kuće nemate ni pravo žalbe. Prvo se uvjerite u to. Naime i ranije kao i sad se na međi nisu mogli raditi otvori pa tu ulažem sumnju da je i vaša kuća bespravno sagrađena.

 

Drugo, predajte zahtjev i čekajte izvid inspekcije al dok traju radovi sve dokumentirajte (slikajte).

 

Svakako vas je susjeda trebala obavijestiti i upozoriti zašto to radi. A da li je nuzna suglasnost je upitno jer međa vlasnički gledano može u potpunosti biti njena ili vaša ili zajednička (3 moguća slučaja).

 

Ovako. Živim u kući staroj 40 godina. Odmah do moje kuće ne stanuje nitko, živjeli su neki čovjek i žena koji su umrli,a kuću je naslijedila njihova kći koja stanuje u Njemačkoj i tu dođe 2 puta godišnje. Na zidu do njezinog dvorišta imam 2 prozora na visini 2 metra i tu su već 40 godina.Jutros se probudim a majstori stavljaju stiropor iz njenog dvorišta na moju kuću i zatvaraju mi prozor. Suprug se popne na stolicu, otvori kiper i pita zidare šta rade na što oni kažu da gospođa tu gradi neku terasu i da će nam zazidati prozor. Suprug ih je pitao imaju li našu suglasnost na što su rekli da nemaju. Obišli smo sve institucije u gradu i ne zna nitko kome to prijaviti i kome se obratiti. Dakle, ona nema moju suglasnost da to radi, tj. da mi zazida prozor. Kome se obratiti? I šta da radim? Problem je što će oni to sutra nazidati, ona će se pokupit u Njemačku, a bespravno nazidan zid će tu stajati i meni će biti mrak cijele godine. Šta napraviti???
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija