Jump to content

Fiducijarni vlasnik


rimimaca

Preporučene objave

Molim odgovor: imam kredit na kupljenoj nekretnini i upisanu hipoteku banke.

Firma u kojoj radim, prestat će poslovati i neću moći otplaćivati kredit. Pored ove nekretnine imam stan u kojem živim i koji nije pod kreditom. Obzirom da bi mi banka mogla "leći" i na ovaj stan savjetovano mi je da sa nekim napravim ugovor o pozajmici te da se davaoc pozajmice upiše kao fiducijarni vlasnik na taj stan , obzirom da nisam "vratila pozajmicu". Da li bi takav ugovor mogla napraviti i sa svojim izvanbračnim suprugom ili bi mi to banka mogla osporiti?

Kredit je u CHF pa mi je glavnica i nakon 7 godina otplate veća nego kada sam uzela kredit. Molim odgovor, dosta mi je hitno, jer ću uskoro ostati bez

primanja. Ukoliko neko zna za neku drugu mogućnost da mi banka ne uzme oba stana molim neka me posavjetuje. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teoretski govoreći, na svaki vaš postupak u smjeru u kojem sugerirate, banka bi mogla replicirati tzv. paulijanskom tužbom - tužbom pobijanja vaših pravnih radnji. Doduše, za takvo što moraju biti ispunjene i određene pretpostavke (što je upitno).

 

Obzirom je kredit osiguran hipotekom - zar vrijednost založene nekretnine ne pokriva ostatak duga po kreditu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toliko o našoj slavnoj pobjedi nad bankama.

 

Hoće li biti pobjeda ili ne - to ćemo tek vidjeti. Doduše, odluka bi trebala doći čim je prije moguće, da se zna na čemu smo.

 

Nije ista tema, ali je slična - Vrhovni sud SR Njemačke ovih dana donio je odluku koja predstavlja svojevrsni presedan u načinu poslovanja banaka. Više o tome, ovdje - http://www.vecernji.hr/svijet/banke-gradanima-moraju-vratiti-harac-na-kredite-938787

 

Ostaje nam za vidjeti hoće li i u RH netko krenuti tim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim odgovor: imam kredit na kupljenoj nekretnini i upisanu hipoteku banke.

Firma u kojoj radim, prestat će poslovati i neću moći otplaćivati kredit. Pored ove nekretnine imam stan u kojem živim i koji nije pod kreditom. Obzirom da bi mi banka mogla "leći" i na ovaj stan savjetovano mi je da sa nekim napravim ugovor o pozajmici te da se davaoc pozajmice upiše kao fiducijarni vlasnik na taj stan , obzirom da nisam "vratila pozajmicu". Da li bi takav ugovor mogla napraviti i sa svojim izvanbračnim suprugom ili bi mi to banka mogla osporiti?

Kredit je u CHF pa mi je glavnica i nakon 7 godina otplate veća nego kada sam uzela kredit. Molim odgovor, dosta mi je hitno, jer ću uskoro ostati bez

primanja. Ukoliko neko zna za neku drugu mogućnost da mi banka ne uzme oba stana molim neka me posavjetuje. Unaprijed hvala.

naći kupca i prodati stan pod hipotekom.

u biti stan pokloniti po uvjetom da kupac preuzme plaćanje kredita.

ili stan neopterećen hipotekom pokloniti roditeljima.

 

ako zadržiš oba stana u slučaju da prestaneš plaćati kredit banka će prvo ovrhom ići na stan bez tereta. hipoteku mogu uvjek aktivirati i naplatiti dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam dobila savjet od poznatog odvjetnika, koji je spasio mnoge građane od lihvara i vratio im stanove. Reako mi je da banka prvo sjeda na stan pod hipotekom ali da to traje 3- 4 god, a zatim mora pokrenuti novu ovrhu da bi uzela i drugi stan, koji nije pod hipotekom.

Nije valjda da ste imali drugačija iskustva?...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija