Jump to content

Pobijanje darovnice uz preuzimanje dugova


ibrica1

Preporučene objave

Moj djed je umro prije tjedan dana a supruga mu je pokojna vec 10 godina.Oni su imali kcerku i sina.Njegov sin je moj pokojni otac a sa te strane ja sam sin jedinac.Djed je 2000g. darovao svojoj kcerci kucu od 200m2 koja je i danas opterecena dugom od djeda od 100 tisuca kn.Nisu mi javili za smrt djeda a s obzirom da djed vise nema nista na sebe nije ni bila ostavinska.Sada slijedom toga ja znam da imam pravo na nuzni dio te ako pokrenem parnicu za moj nuzni dio da li sam ja onda jedini nasljednik pa cjelokupan dug od pokojnog djeda prelazi na mene ili je i dug od djeda moj u omjeru 25%.Unaprijed vam zahvaljujem na odgovoru.
:crven:

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NIje hipoteka vec je to dug od otkupa stana koji nije placan duzi niz godina i nije ugovoreno vracanje duga

I sad u takvoj situaciji da li ja moram vratiti cijeli dug ili 25% duga koliki mi nuzni dio

HVALA

 

ako je stan kupljen po stanarskom pravu povrat duga mora biti osiguran hipotekom.

ako tražiš nužni dio od tog stana možeš dobiti samo od onog djela koji je djed otplatio.

njegova kći kao član kućanstva je preuzela stan i otplatu ugovorene cijene (predpostavljam).

mišljenja sam da tužbom kojom tražiš nužni dio samo stvaraš sebi nepotreban trošak.

možda je stan prenešen ugovorom o doživotnom uzdržavanju .

provjeri u gruntovnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija