Jump to content

stanarsko pravo


samobor23

Preporučene objave

Djelomični sam vlasnik kuće u Samoboru, nasljedio sam 1/16. Kuća je u lošem stanju, međutim smještena je u strogom centru grada pa time i taj udio nije bezvrijedan. Budući da je u kući tročlana obitelj, kuća nije na prodaju. Članica obitelji ima stanarsko prava, ne plaćaju godinama nikakvu najamninu niti pričuvu. Svima je u cilju da se situacija što bezbolnije riješi. Rekao sam već da je kuća u lošem stanju pa time predstavlja opasnost za stanare.

Zanima me kakav je danas status zaštićenih stanara, te tko sve ima pravo podnijeti zahtjev za stambeno zbrinjavanje?

Također me zanima kakve su obaveze zaštićenih stanara prema vlasniku nekretnine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daruj svoj suvlasnički dio 1/16 nekretnine gradu ili večinskom suvlasniku.

ako neko nastrada u stanu suvlasnici će imati trošak. morat će nadoknaditi štetu najmoprimcu.

suvlasnici su obvezni održavati kuću da bi bila u funkciji i da nebi bila prijetna stanarima.

zaštičeni najmoprimac je u obvezi plaćati zaštičenu najamninu, koja ne pokriva trošak redovitog održavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija