Jump to content

Raspodjela imovine nakon rastave braka


Borba555

Preporučene objave

Bio sam u braku 5godina u kojem je rodeno zajednicko dijete. Sin ima sada 4 godine.

Rastali smo se a zena je ostala zivjeti u kuci sa sinom.

 

Kucu sam naslijedio prije braka darovnim ugovorom.

Adaptirali smo je takodjer prije braka i ja i zena.

Ona nije bila zaposlena tih 5 god.braka.

Kredit koji sam digao na svoje ime placao sam ja a njezini roditelji su nam po potrebi pomagali u placanju kredita. Kredit jos uvijek nije otplacen do kraja.

 

Zanima me slijedece:

1. Ja bi zelio da se ona odseli no ona zahtjeva da joj isplatim ono sto je ona ulozila....znaci namjestaj i to sto su njezini nama pomagali financijski...ne znam kako su to uspijeli zbrojiti na nekih 115.000,00kn.

2. Spominje nužni dio, no koliko shvacam na to nema pravo jer umro nisam.

3. Ima li ikakvog znacenja to sto ona nije radila i ja sam je uzdržavao sve te godine.

4. Na koji nacin to rijesiti i koliko ona zaista ima pravo na moju kucu.

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ja bi zelio da se ona odseli no ona zahtjeva da joj isplatim ono sto je ona ulozila....znaci namjestaj i to sto su njezini nama pomagali financijski...ne znam kako su to uspijeli zbrojiti na nekih 115.000,00kn.

 

Načelno govoreći - ima pravo na ulaganja. Ali, postoji i jedna odluka VSRH koja kaže suprotno. Doduše, sve zavisi o potpunim okolnostima predmeta.

 

2. Spominje nužni dio, no koliko shvacam na to nema pravo jer umro nisam.

 

Tako je.

 

3. Ima li ikakvog znacenja to sto ona nije radila i ja sam je uzdržavao sve te godine.

 

Nema, zbog ravnopravnosti bračnih partnera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ona zahtjeva i to sto su njezini nama pomagali financijski..

sve i da dodje do toga,takav obvezno-pravni zahtjev su ovlasteni postaviti njeni roditelji,s tim sto mogu osobno od vas potrazivati polovinu ulaganja,buduci da druga polovina otpada na kcerku.No opet s druge strane se dovode u pitanje konkretna ulaganja,iz razloga sto se osobno po meni to moze smatrati darovanjem,sto u biti i jeste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija