Jump to content

Žalba na prometni prekršaj (krivi smjer)


iKajSad?

Preporučene objave

Molio bih savijet...

 

Na lokaciji (https://www.google.com/maps/@45.814461,15.982638,3a,75y,146.76h,66.26t/data=!3m4!1e1!3m2!1smACak8cNZGH5lQ--AK0fuA!2e0) zabunom sam skrenuo u desno sa benzinske postaje (znak krivog smjera, osim za autobus i taksi).

Zaustavio me pri dnu ulice policajac i rekao da mi je kazna 2000-5000 kuna, 3 kaznena boda i 6 mjeseci bez vozačke dozvole.

Iako razumjem svoju grešku, smatram da nisam nikoga ugrozio vožnjom u ovoj traci, jer je namjenjena autobusu i taksiju.

 

Mene zanima moglu li se na to žaliti i smanjiti svoju kaznu.

Kako sam mladi vozač (za mjesec dana navršavam 24 godine), bez dosadašnjih prekršaja, i redovni student koji studira na 2 fakulteta istovremeno, a u ono malo slobodnog vremena radi studentski posao automobilom, ovakva kazna mi je neprihvatljiva.

 

Koliku kaznu mogu stvarno očekivati, te može li se ona smanjiti (manja novčana kazna i zadržavanje vozačke dozvole)?

Ako pišem prigovor, ima li smisla opisivati kako i zašto sam napravio prekršaj (zamišljeno sam krenuo u desno prateći taksi koji je ovuda prošao, kao i činjenicu da nisam vidio znak zabrane smjera).

 

Od kada traje rok za 8 dana plaćanje kazne, ako sam zaustavljen u petak navečer?

 

Hvala vam na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dobio ništa. Samo mi je provjerio prometnu i vozačku dozvolu, obavijestio me da ću dobiti pismom sudsko rješenje na koje se mogu žaliti.

Čak nije ništa niti sebi upisivao, nešto je načrčkao sebi na blokić papira. Ne znam jel mogu kaj napraviti na svojoj radio stanici doduše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi dobro poznato to mjesto, ali po slici, radi se o prekršaju po znaku, tj. od 500 kuna kazne. I da, može ti naknadno poslati doma, ali ne vidim zašto bi bila ova velika za čisti suprotni smjer. Jedino ako negdje na benzinskoj ima znak da se tu ne smije izaći na ulicu (tj. da si po benzinskoj i parkiralištu vozio u suprotnom smjeru), ali ne vidim ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Prošlo je već 5 tjedana, a još nisam dobio doma nikakvu poštu ili obavijest.

 

Kad se malo prisjetim, policajac je samo nešto načrčkao u svoj poluraspadnuti blokić papira, svega par riječi? Osim toga napravio je nekoliko klikova na svojoj radio stanici, ništa posebno, ništa puno. Nije napravio provjere vozačke ili prometne dozvole kako to obično bude.

 

Postoji li šansa da je bio svijestan da me optužuje za krivu stvar, te da se samo nadao mitu?

Postoji li kakav rok za dostavu obavijesti o prekršaju? Možda ne dobim ništa. Ili su to samo puste nade?

 

Molio bih nekakav odgovor, da znam trebam li još prikupljati novac za moguću kaznu ili da slobodno odem na ljetovanje.

 

Hvala i pozdrav :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na žalost, nekad dođe i debelo više nakon 5 tjedana jer nekog roka nema.

 

Što se tiče upisivanja i provjere, u blok je dosta upisati broj vozačke ili OIB, a na motoroli se može provjeriti i porukom, što traje svega par klikova/sekundi.

 

Možeš otići u postaju i pitati za to, ali ne isplati se zamarati. Ako dođe, dođe. Imat ćeš pravo na prigovor, pa ćeš onda spremati i skupljati novce.:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija