Jump to content

druga stvarna prava??


ivomo

Preporučene objave

moze pomoc???

ja sam vlasnik k.c. 1,

jedinica lokalne samouprave je vlasnik k.c.2 koja u stvarnosti cini okucnicu k.c. 1,

vlasnik k.c. 3 koja granici sa k.c. 2 ishoduje gradjevinsku dozvolu..

jesam li ja stranka u postupku ishodovanja g.d.??

sto u biti znaci na javnom pozivu da se pozivaju vlasnici i nositelji drugih stvarnih prava?? tko su nositelji drugih stvarnih prava??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto se prešućuje. Ili krivo opisuje.

QUOTE=G-man;654036]Nešto se prešućuje. Ili krivo opisuje.

 

ma prilicno je komplicirano...

uglavnom, pokusavam naci nacin za bit stranka u postupku gdje susjed trazi g.d. s kojom ce napravit sebi pristupnu rampu ispred mogu ulaza u okucnicu..a da stvar bude bolja i ta k.c. na koju izlazim iz okucnice i na kojoj on gradi rampu je u vlasnistvu JLS-a, a upisana je u katastru kao suma....a urbanizam ce mu izdat dozvolu za to...

zgrada u kojoj zivim je na zasebnoj cestici, a okucnica je u vlasnistvu JLS-a...a nemam upisano pravo sluznosti...

planiram (a trebao davnih dana) pokrenuti postupak pripajanja okucnice zgradi zajedno sa povezivanjem k.p.u. sa z.k., nasao sam g.d. od zgrade iz 1906. godine u kojoj se vidi da je zgrada gradjena na jednoj k.c., a kojim postupcima je to kasnije parcelirano i upisano na JLS...to jos moram istrazit...

jel imate mozda iskustva i sa time???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ako ta rampa ne smeta Vašem ulazu i izlazu u okućnicu tada se ne narušavaju susjedska prava ,k tome Vi niste vlasnik okućnice , pa smatram da samo gubite vrijeme u traženju kako da zagorčate život susjedu.

Pozdrav!

 

djelomicno tocno...

naime...susjed je hotel...koje radi 80-tak parkirnih mjesta i ne radi rampu za 2 automobila..i pristupnu rampu radi preko k.c.koja se vodi u katastru i gruntovnici kao suma i u vlasnistvu je jls_a..

takodjer si je pripojio dio javnog puta na nacin da je postavio elektricnu rampu na javnu povrsinu...a komumalne slizbe jls_a ne reagiraju na to

takodjer..sada je u postupku dobivanja gradjevisnke dozvole a sve radove je vec napravio...

nisam vlasnik okucnice za sada...ali sam u postupku pripajanja okucnice zgradi...i to mi je jedini nacin prilaza okucnici radi specificne konfiguracije terena...

i znam da gubim vrijeme na sve to i zelim mu zagorcat ko sto je i on meni...jer mi sad zeli naplacivat pristup s javne povrsine do ulaza u okucnicu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija