Jump to content

Presuda županijskog suda


LittleMissSunshine

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

U slijedećoj sam situaciji.

 

Bivši suprug je dobio od općinskog suda presudu o plaćanju zaostataka alimentacije i to za 18 mjeseci + kamate. Na to se naravno, u svom stilu, žalio županijskom sudu koji je donio jednaku presudu kao i općinski sud dakle potvrdio presudu istog.

Sud mu je već poslao presudu županijskog poštom međutim ne dobiva povratnicu odnosno dokaz o primitku iste jer prilikom primitka ona postaje pravomoćna (ispravite me ako griješim). Dakle, kupuje vrijeme.

 

Do kada se može odugovlačiti primanje presude poštom i koje bi daljnje korake trebala poduzeti?

 

Gospodin ne prima apsolutno nikakve pozive sa suda.

 

Lp!

 

Miss

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko znam nakon dvije neuspjele dostave, presuda se stavlja na ploču suda, i to je kao da ju je primio.

 

Ako je donesena presuda o ovrsi, nepreuzimanje nema veze sa blokadom njegovih računa.

Ako je presuda da Vam mora isplatiti, onda na žalost, slijedi Vam duga borba.

 

Ako mi možete reći koliko dugo ste čekali odluku Županijskog suda, naime i "dobar" otac moje djece se žalio na odluku Općinskog suda, pa me zanima na koliko čekanja da se pripremim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Čitala sam i ovaj članak sa svog faxa pa vidim da i u njemu piše tako: http://www.pravst.hr/zbornik.php?p=31&s=263

 

Presuda glasi ako u roku od 15 dana od pravomoćnosti ne isplati kompletan iznos ide ovrha. Nažalost, koliko mi je poznato neće imati na što staviti ovrhu.

 

Preuda Općinskog suda je bila 29.11.2013. Nakon čega se žalio Županijskom. Prije 15 dana je Županijski donio presudu i poslao spis nazad na Općinski. Dakle radi se o pola godine. S obzirom na naše sudstvo mislim da brže ne može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija