Jump to content

Od invalidske do profesionalne mirovine


džurdža

Preporučene objave

2012. sam stupila u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad. Iznos je 900kn i dalje sam na burzi bez perspektive za zaposlenje. Imam 48 g. i rješenje o invalidnosti 80% donji ekstremiteti.

1995. sam imala saob. nesreću s teškom tjelesnom ozljedom kičme na povratku s posla te sam koristila 100% bolovanje itd. Sudski vještak je odredio 20% trajno oštećenje. E sad pitanje glasi obzirom da ta povreda na radu do sad nije ušlo u proceduru oko mirovine da li je moguće to uključiti s ciljem dobivanja povoljnije mirovine i kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo razgovarajte sa svojim izabranim liječnikom pa ako je razvidno iz medicinske dokumentacije da je došlo do pogoršanja vašeg zdravstvenog stanja, možete pokušati na novu procjenu radne sposobnosti u HZMO u cilju utvrđivanja opće nesposobnosti za rad, a onda bi mirovina bila nešto viša.

 

A s obzirom da ste davne 1995. godine imali nezgodu, teško da će vam to pomoći vezano za mirovinu. Razlika je 17 godina.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo razgovarajte sa svojim izabranim liječnikom pa ako je razvidno iz medicinske dokumentacije da je došlo do pogoršanja vašeg zdravstvenog stanja, možete pokušati na novu procjenu radne sposobnosti u HZMO u cilju utvrđivanja opće nesposobnosti za rad, a onda bi mirovina bila nešto viša.

 

A s obzirom da ste davne 1995. godine imali nezgodu, teško da će vam to pomoći vezano za mirovinu. Razlika je 17 godina.

 

;-)

 

Svjesna sam da je prošlo puno godina ali obzirom da je sudski vještak dao procjenu invalidnosti i napisao - trajno - čini se logičnim da bi to trebalo biti uzeto u obzir kod procjene radne sposobnosti. Konačno čovjek je i odležao u zatvoru zbog nanošenja teške tjelesne povrede. Možda sam trebala ranije reagirati.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija