Jump to content

Odricanje od nasljedstva


zora123

Preporučene objave

"odricanje od nasljedstva samo u svoje ime"?

ako je odricatelj izričito izjavio da se odriče samo u svoje ime,tad učinak odricanja od nasljedstva ne postoji prema potomcima nasljednika,odnosno za takvog se nasljednika smatra da nikad nije bio nasljednik,kao da je umro prije ostavitelja.

Što je s imovinom ostavitelja?

imovina koju ce neko naslijediti,po cijenu da to bude drzava koja se nemoze odricati

Što je s dugovima ostavitelja?

tko je naslijedio,odnosno tko se prihvati nasljedstva,odgovara za dugove,e sad do koje granice ovisi o vrijednosti onoga sto je naslijedio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedini nasljednik "odricatelj samo u svoje ime", ima 18 godina i nema potomstva.

Čeka li onda ta potencijalna imovina (i mogući dugovi), njegove nasljednike čim se rode?

Zahvaljujem.

 

Ne, osim ako dijete nasljednika koji se odrekao nije već začeto u trenutku odricanja. Začeto dijete računa se kao nasljednik, ako se rodi živo (čl. 124 Zakona o nasljeđivanju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija