Jump to content

Kako doci do dijetetovih dokumenata od bivse supruge


Mihael Pro

Preporučene objave

potrebna mi je potvrda o djetetovom prebivalistu a majka kao skrbnik moze izvadit ali ne zeli.Sta da radim da mi izvadi potrebe papire?[/QUOn

 

odite na mup i zatrazite uvjerenje o prebivalistu jer ste vi otac djeteta i imate pravo na to.

To sto je djete povjereno majci na odgoj i cuvanje neznaci da vasa prava kao oca prestaju jer je skrb zajednicka.

Uvjerenje vam moraju izdati. Ukoliko nezele ,zatrazite razgovor sa sefom odjela ili vec tko je nadlezan sluzbenici koja vam odbija izdati to.

Ukoliko to neurodi plodom,obratite se pismenim putem mupu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim zašto ne bi dobili tu potvrdu, no što će Vam ona?
Kod nas je svašta (ne)moguće. Čak imate slučajeve da u istoj instituciji jednom od nekoga glatko dobijete neki dokument ili potvrdu, a drugi puta vam kažu da to nije moguće. Treći puta je opet moguće itd.

 

Nebitno je što će ocu potvrda. Bitno je to da on na nju ima pravo čak i tada ako ju želi zalijepiti na zid iznad kreveta. Razlog nije bitan.

 

Jezgrovito pismeno obavijestite CZSS o majčinoj nesuradnji i o eventualnim problemima u pokušaju ishodovanja dokumenata službenim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da sam obavijestio centar za socijalnu skrb,oni su mi na to odgovorili: da se dogovorim sa bivsom suprugom jer to je njeno pavo hoce mi izvadit papir.u policiji su mi rekli da samo skrbnik djeteta moze izvadit potvrdu o prebivalistu.naravno pokusao sam i zvat policiju da obavi sluzbeni razgovor sa mojom bivsom i ona je u razgovoru izjasnila da se boi dat papir a meni je u poruci rekla da necemeni treba potvrda o prebivalistu dijeteta i to bi mozda nekako i mogo izvadit ali ostaje drugi problem,papir iz mirovinskog,trebo bi samo stanje koliko je ona primila djeceg doplatka da bi ja mogao dobit razliku jer sam ja radio u njemackoj i imam pravo na djeci doplatak,na razliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da sam obavijestio centar za socijalnu skrb,oni su mi na to odgovorili: da se dogovorim sa bivsom suprugom jer to je njeno pavo hoce mi izvadit papir.u policiji su mi rekli da samo skrbnik djeteta moze izvadit potvrdu o prebivalistu.naravno pokusao sam i zvat policiju da obavi sluzbeni razgovor sa mojom bivsom i ona je u razgovoru izjasnila da se boi dat papir a meni je u poruci rekla da necemeni treba potvrda o prebivalistu dijeteta i to bi mozda nekako i mogo izvadit ali ostaje drugi problem,papir iz mirovinskog,trebo bi samo stanje koliko je ona primila djeceg doplatka da bi ja mogao dobit razliku jer sam ja radio u njemackoj i imam pravo na djeci doplatak,na razliku.

 

U mupu su Vam krivo rekli. Ako npr roditelj kojem djete nije dodjeljeno na skrb moze izvaditi putovnicu za to djete nevidim zasto onda u vasem slucaju vi nebi mogli dobiti uvjerenje i prebivalistu.Ipak putovnica je vaznija od tamo nekog uvjerenja o prebivalistu koje manje vise vrijedi svega 30 dana za vecinu stvari.

Ono sto vi trebate napraviti jest obratiti se pismenim putem nadleznom mupu. Navedite da vam je potrebno uvjerenje o prebivalistu radi ostvarivanja osobnih prava ali da majka djeteta ne suradjuje te da vam je sluzbenica na mupu rekla da to isto nemozete dobiti bez nje. Trazite da vam napisu po kojem to zakonu vi nemate pravo buduci da vam nije sudski oduzeta skrb te da je ona zajednicak(pretpostavljam da vam to pise u presudi). Kopirajte presudu i taj dio podebljajte markerom.

Sve posaljite preporuceno sa povratnicom a u medjuvremenu mozete poslati mejl u Zg.

 

Sto se tice ovog drugog djela o doplatku,nije mi jasno kako mislite dobiti zaostatke iz Nj buduci da pravo na doplatak i kod njih ima onaj roditelj kojem je djete dodjeljeno a u vasem slucaju to je bivsa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U MUP-u su Vam krivo rekli. Ako npr. roditelj kojem dijete nije dodijeljeno na skrb moze izvaditi putovnicu za to dijete ne vidim zasto onda u vasem slucaju vi ne bi mogli dobiti i uvjerenje o prebivalistu.
Neretva, jeste li sigurni u ovo što ste napisali? Naime, na ovom forumu je bilo već rasprava i pritužbi o tome kako roditelji koji ne žive s djetetom nisu mogli ishodovati putovnicu i sl.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neretva, jeste li sigurni u ovo što ste napisali? Naime, na ovom forumu je bilo već rasprava i pritužbi o tome kako roditelji koji ne žive s djetetom nisu mogli ishodovati putovnicu i sl.

 

Jesam. Evo primjer.Moja sestricna je razvedena. Dijete je prijavljeno na njenoj adresi. Otac zivi u drugoj zupaniji.Dijete bilo u posjeti kod oca i otac je htio dijete odvesti kod rodbine van HR ali je putovnica bila istekla.

otisao je u mup prema mjestu svog prebivalista i pitao dali moze dobiti privremeno putni list da moze preci granicu ali sluzbnica mu je savjetovala neka napravi putovnicu

On je objasnio da je razveden i da dijete zivi kod majke na sto je ona rekla da to nema veze jer je dovoljno da samo jedan roditelj podnese zahtjev i da to moze uciniti kod njih na mupu ili u zagrebu ako je hitno.Nazvao je moju sestricnu i trazio da mu posalje pola iznosa.Njoj je to bilo sve sumnjivo pa je zvala nadlezni mup u mjestu prebivalista oca di joj je sluzbenica potvrdila gore prethodno navedeno.

U medjuvremenu su saznali da dijete po novome moze imati osobnu pa su odustali od putovnice zbog financija.To je bilo prosle god.

 

Meni su isto prije 3 god potvrdili tu informaciju u mupu di imam prebivalsite kad sam htjela raditi put za dijete. Ja sam u braku ali suprug je bio poslovno odsutan iz HR pa sam ja isla pitati ako mogu bez njega ju napraviti uz vjencani ist jer sam mislila da smo oboje potrebni na sto mi je sluzbenica rekla da mi netreba niti vjencani niti njegova suglasnost i d a mogu sve napraviti bez njega sto sam i ucinila.Ja sam bila malo iznenadjena pa mi je objasnila da je to kao po novome.pitala sam ju dali to vrijedi samo za nas koji smo u braku ili za rastavljene odnosne i one koji zive izvanbracno ona je rekla da vrijedi za sve isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija