Jump to content

kupoprodajni ugovor


svetojurskivrh

Preporučene objave

help,

jučer sam bila sa kupoprodajnim ugovorom kod odvjetnice koja mi je rekla da je ugovor nevažeći.naime u trenutku potpisivanja ugovora na čestici je vlasnica imala pravo doživotne služnosti,a sin koji mene traži novce naknadno se upisao na tu česticu i čestica ima sada drugi zk uložak od onog navedenog u ugovoru. da li je sin počinio kazneno djelo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u trenutku potpisivanja ugovora na čestici je vlasnica imala pravo doživotne služnosti,

ovo se neslaze,na jednoj nekretnini osoba nemoze biti upisani vlasnik i ovlastenik prava sluznosti.

a sin koji mene traži novce naknadno se upisao na tu česticu

temeljem cega se upisao,pogledaj u z.k.izvadak

da li je sin počinio kazneno djelo?

nije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo se neslaze,na jednoj nekretnini osoba nemoze biti upisani vlasnik i ovlastenik prava sluznosti.

 

temeljem cega se upisao,pogledaj u z.k.izvadak

 

nije

 

krivo sam napisala on je bio večim djelom vlasnik,a majka pravo doživotne služnosti. upisao se na temelju darovnog ugovora samo da može mene utjerivati. ima li on uopće pravo mene utjerivati za novac pošto je 2009 godine majka bila vlasnik zemljišta,tad smo mi započeli gradnju objekta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovakav način nikada nećete od nikoga ovdje dobiti precizan savjet.

 

Detalji - kada ste sklopili i s kim ugovor o kupoprodaji, što je izrealizirano po tom ugovoru, kakvo je bilo ZK stanje u trenutku sklapanja kupoprodaje, a kakvo je danas, jeste li se uknjižili u ZK, otkuda sada sin u igri ...?

 

Moja procjena je da ste vi sklopili ugovor s majkom, koja je tada bila upisana kao vlasnik u ZK, ali niti ste isplatili kupoprodajnu cijenu u cijelosti niti ste se uknjižili u ZK, a u međuvremenu se na nekretninu knjiži sin prodavateljice temeljem ugovora o darovanju i sada je njemu porastao apetit, pa traži više novca od vas. Ali spekulirati pa davati odgovore u hipotezama nije način na koji ćete dobiti pravno relevantan savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija