Jump to content

Porez na dohodak prodajom nasljeđene nekretnine?


frfa

Preporučene objave

hvala na odg.

koliko sam shvatio uvjeti da neplatim porez na dohodak prodajom naslj. stana su da tri godine zadrzim nekretninu,to mi jasno ali je tek prosla jedna.Stavka di kaze neoporezuje se ako je nekretning sluzila za stanovanje. Koliko dugo bi trebao imati prebivaliste na doticnoj adresi i ako sam sto preskocio od uvjeta unaprijed zahvaljujem.?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Malo ipak da pojasnim,

U zakonu piše da u slučaju stjecanja nekretnine darovanjem,danom nabave nekretnine smatra se dan nabave darovatelja,e to me muči!

Majka je stekla nekretninu ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju 10/2009,a ja od majke rješenjem o nasljeđivanju 01/2013.

Ako nekretninu prodam recimo već sutra dali su prošle tri godine od utuđenja i dali je možda u 2009god. vrijedio zakon pet god.o dana utuđenja i vrjedi li taj zakon u slučaju prodaje?

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani G-man zahvaljujem na odgovorima.

Čitajuči zakon o porezu na dohodak od imovine i imovinskih prava moje strojarsko razmišljanje me dovodi do ludila.Ipak možda vidim tračak nade da neplatim p.n.d ako krivo ne tumačim u članku 27 stavka 8. koji citiram

„dohodak od otuđenja nekretnina i imovinskih prava iz stavka 5 i 7 ovog članka ne oporezuje se ako je otuđenje izvršeno između bračnih drugova i srodnika u prvoj liniji uže obitelji iz članka 36 stavka 7 ovog zakona te između razvedenih bračnih drugova ako je otuđenje u neposrednoj vezi s razvodom braka te nasljađivanjem nekretnina i imovinski prava.“

Bit ću vam zahvalan ako podjelite moju brigu prije nego pošaljem upit poreznoj.Srdačan pozdav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija