Jump to content

pravo na otpremninu


bit

Preporučene objave

Radila sam u jednoj firmi 4 god i 11 mj, firma je prodana i prebacili su nas automatski u novoosnovanu firmu bez prekidanja radnog odnosa, nismo novi ugovor ni dobili na uvid niti šta potpisivali, u istom trenutku na isti dan, samo otišla na čuvanje trudnoće i porodiljni, nakon porodiljnog uslijedio je otkazni rok od mjesec dana proveden na godišnjem, nakon toga prvo mi je rečeno da ću dobiti otpremninu ali ništa nije navedeno u odluci o otkazu kojem je razlog tehnološki višak, a nakon isplate plaće da nemam pravo na otpremninu jer nisam radila u novoj firmi nego sam bila na porodiljnom i sl., pa me zanima kojim putem i od koje od te dvije firme da zahtjevam otpremninu i imam li pravo, u potvrdi o stažu još i u drugoj firmi je navedeno godinu i pol, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto si otkaz dobila po starom ZOR-u, godišnji ti nije trebao ući u otkazni rok, za toliko koliko si dana imala godišnji trebala si duže raditi.

 

Ja iskreno ne želim više tamo raditi samo me zanima da li imam pravo na

otpremninu,jer mi je prvo rečeno da ću je dobiti a nakon što je sjela plaća

bez otpremnine mi je napisano u sms da nemam pravo na nju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A šta je sa starom firmom, jel još aktivna ili...

Jesu li drugi radnici koji su s vama prešli u novu firmu potpisivali nove ugovore o radu.

Jedan je na studentskom ugovoru, a djevojka koja je na moje mjesto došla je prijavljena valjda po novom ugovoru u novoj firmi jer je tek tada počela raditi, nije bila prijavljena u staroj firmi, direktor je ujedno i vlasnik firme, ali on ne obavlja našu djelatnost.svi su zapravo novi osim mene čak i direktor kojem je mama otvorila tu firmu a zapravo baš i ne radi previše u njoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mama mu je bila direktorica prijašnje firme i njen muž ali su sada u penziji pa se ona samo vodi kao vlasnik ona i sin, ona tamo radi vjerojatno na crno sada kada je u penziji kako to obično biva,zapravo samo ja vučem repove iz stare firme, i ovaj dečko koji je na studentskom ugovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U inspekciji su mi rekli da ju trebam tužiti, ali zapravo nitko ne zna od koje od te dvije firme da potražujem otpremninu, i šta se dešava sa starim radnim stažom ako te kako je ona meni napisala automatski prebace u novu firmu.Eto hvala svejedno, mislim da ću kako su mi savjetovali napisati zahtjev za otpremninu od pravnika na obje firme, pa ćemo vidjeti šta će reći.ona mi je u svoju obranu napisala pošto sam prije bila u jednoj firmi koju su prodali i automatski presla u novu firmu, a u trenutku prelaska ni nakon toga nisam stvarno radila godinu dana da nemam pravo na otpremninu, i da mi ju oni ne smiju isplatiti sa računa poduzeća,kao da se bolovanje, porodiljni i otkazni rok ne uzimaju kao rad, tako da vidjeti ću još, probati ću ovo pa šta bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija