Jump to content

porezni dug na imovini-pomoć molim


kikolo

Preporučene objave

Nakon očeve smrti,na ostavinskoj raspravi moja majka,dvije sestre i ja nasljedili smo svu očevu imovinu.Obzirom da nas je četvero takav je bio i model raspodjele ,svakome 1/4.Riječ je većinom o poljoprivrednim zemljištima i kako tada nikome nije palo na pamet da se dogovorimo i odmah se razdjelimo da svako bude u vlasništvu 1/1 na određenoj čestici,ostalo je tako sve do danas.

Problem je nastao nedavno kada se pojavio čovjek koji je bio zainteresiran za kupovinu parcele.Provjeravali smo na katastru točan broj i veličinu čestice ,a na kraju otkrili da je u vlasništva 1/4 jedne od sestara upisana porezna uprava RH.

Istraživali smo dalje i otkrili da je tako na većini čestica koje smo nasljedili i na kojima smo zajednički suvlasnici.Svi smo ostali zatečeni.Nazvao sam sestru da mi sve objasni ,a ona se čudila kako ne znamo za to jer je to već dugo godina tako.Poludio sam i rekao kako nam je to mogla napraviti i ako već nije mogla podmiriti obveze prema državi da je mogla dati svoju imovinu na kojoj je samo ona vlasnik,a ne da sada mi svi ispaštamo.

Rekla je da su joj i na to sjeli i da nema više ništa.Istraživao sam dalje i otkrio da je prije terećenja porezne uprave svu svoju vlastitu imovinu prepisala na djecu tako da joj je ostala samo ova koju je nasljedila po ocu i na kojoj smo i mi kao suvlasnici.Nazvao sam ju opet i priznala mi je da joj je to sugerirao obiteljski prijatelj koji je ujedno pravnik.

Rekao sam joj da li zna u kakvoj smo sada situaciji mi ostali zbog nje, ne možemo prodati,ne možemo se razdjeliti,ne možemo česticu koristiti ni kao hipoteku kod kredita,kao da nemamo ništa dok to ne riješi.

Tada mi je rekla da to ni ne misli rješiti i neka si država uzme njezin dio jer ionako većina te zemlje nije neko atraktivno zemljište koje bi netko kupio,a ovako se riješila i duga i zemlje.Iznerviran ,zaprijetio sam joj privatnom tužbom.

Sada se obraćam Vama da mi pomognete savjetima što da učinimo i probate odgovoriti na pitanja koja nas muče;

1.Kako je moguće da je porezna sjela na našu zajedničku imovinu ,a da prvo nije provjerila da li ima svoju vlastitu 1/1 ili onu koju je namjerno prebacila na djecu ?

2.Zašto mi kao suvlasnici nismo obavješteni o tome nego smo sasvim slučajno saznali?

3.Što se događa u slučaju ,nedajbože njezine smrti?

4.Što mi možemo poduzeti sada?

Zahvaljujem unaprijed, očajni sin

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Kako je moguće da je porezna sjela na našu zajedničku imovinu ,a da prvo nije provjerila da li ima svoju vlastitu 1/1 ili onu koju je namjerno prebacila na djecu ?

 

Iz razloga jer očito druge imovine sekica nije imala, a rokovi za tzv. paulijansku tužbu se prošli.

 

2.Zašto mi kao suvlasnici nismo obavješteni o tome nego smo sasvim slučajno saznali?

 

Niste ni bili dužni biti obaviješteni.

 

3.Što se događa u slučaju ,nedajbože njezine smrti?

 

Njeni nasljednici će se lijepo odreći nasljedstva, a teret i dalje ostaje.

 

4.Što mi možemo poduzeti sada?

 

Bovu vam je odgovorio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija