Jump to content

Plaćanje alimentacije iako su prekinuli


M&D

Preporučene objave

Dobar dan,

imam pitanje koje me već mući par mjeseci :place:

Imam dečka koji ima dijete s osobom s kojom je bio u vezi 6 godina. Kada se je dijete rodilo stalno je bio uz njega, kada je radio davao je novac za njega (dogovorili su se oko svote) ali ona nije otišla to ovjeriti kod j.bilježnika, tako da nema dokaza da je on njoj davao novac za njega. On ima svjedoke koji su vidjeli kada su se oni svakog 10-og u mjesecu nalazili da joj preda novce, no sada ga je tužila napisavši u tužbi da on uopće lipe nije dao za dijete svih 5 godina koliko je dijete staro (što nije istina).

Sada mene zanima ako on na sud pozove svjedoke, da li će se osloboditi da plati zaostatke i vjerovati svjedocima na riječ ili bez obzira što oni rekli on će morati platiti zaostatke i uredno svaki mjesec alimentaciju koju sud odredi?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija se plaća po odluci suda. plaćanje počinje od podnošenja tužbe.

davanja prije odluke suda/podnešene tužbe su dar.

 

bitno je kad je podnešena tužba i dali je donešena sudska odluka.

 

 

 

U redu, sve to razumijem, mene samo zanima da li će on morat platiti ostatke 5godina jer je navela da on uopće nije dao niti jedan mjesec novac za dijete, jer nemaju nikakav dokaz na pismeno, ali imaju svjedoke koji to mogu potvrditi?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Stvar dokazivanja. Ukoliko vaš dečko uspije dokazati da je navedene novce davao na ime potreba djeteta i da su oni bili u visini koja bi po zakonu pripala djetetu - smatram da ga se ne može dvaput opaliti po džepu, odnosno može ga se opaliti isključivo za razliku, ukoliko nije davao dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija