Jump to content

Hitno trebam savjet


mariol

Preporučene objave

Imam veliki problem i neznam sta napraviti, zaustavila me policija i kod sebe nisam imao nista od dokumenata, bio sam pod utjecajem alkohola i neznam ni sam zasto ali dao sam im lazno ime i prezime i dobio kaznu na to ime za nenosenje osobne, prometne i vozacke. Negdje na dnu pise da je identitet utvrden uvidom u terminal. Ja ne bih zelio da netko dobije kaznu koju nije pocinio i trazim nacin da to ispravim. Zanima me sta je najbolje napraviti? Molim samo ozbiljne savjete od osoba koje su sigurne u to sto pisu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno je da ste se pokajali za ucinjeno,no ukoliko ste dobili kaznu u "ruke",moj vam je savjet da netrazite nikakve ispravke jer se izlazete mogucem daljnjem progonu,vec platite tu kaznu u ime "drugog",no problem postoji ukoliko je pored novcane sankcije izrecena i zastitna mjera u vidu zabrane upravljanja motornim vozilom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam veliki problem i neznam sta napraviti, zaustavila me policija i kod sebe nisam imao nista od dokumenata, bio sam pod utjecajem alkohola i neznam ni sam zasto ali dao sam im lazno ime i prezime i dobio kaznu na to ime za nenosenje osobne, prometne i vozacke. Negdje na dnu pise da je identitet utvrden uvidom u terminal. Ja ne bih zelio da netko dobije kaznu koju nije pocinio i trazim nacin da to ispravim. Zanima me sta je najbolje napraviti? Molim samo ozbiljne savjete od osoba koje su sigurne u to sto pisu. Hvala

 

Siguran sam sada samo u to da je svaki vic o hrvatskim policajcima temeljen na stvarnim događajima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Molim pomoć. imam 3 dana da izjavim prigovor.

dobila sam rješenje (o ne znam čemu) da platim sudsku pristojbu ukupno 575,00 kn radi ovrhe.

ovako, 2008. dobila sam rješenje da trebam platit porez na nekretninu. na to sam uložila pravni lijek jer se radilo o prvoj nekretnini, pa sam tražila oslobađanje od plaćanja--nikad nisam dobila odgovor na žalbu.

onda sam u 2012. g dobila sam rješenje o ovrsi kojim se određuje da se naplata provesti pljenidbom novčanih sredstava (plaće), preko poslodavatelja, dakle poslodavac uplaćuje dug Porezu na promet nekretnina. to mi se svaki mjesec skida sa plaće 780,00 kn.Na to rješenje o ovrsi izjavljen je pravni lijek, na koji također nikad nisam dobila odgovor, a temeljem pogrešne primjene materijalnog prava i pravila upravnog postupanja, jer se radi o prvoj nekretnini i jer žalba na razrez poreza nije rješena.

ovrhu koju imam za stan redovito plaćam, odnosno poslodavac to uplaćuje u Poreznu.

dosada sam isplatila gotovo polovicu tog iznosa koji traže. i sad dobijem rješenje da platim i neku pristojbu, ali nigdje se ne vidi tj. nema nikakvog obrazloženja. ja ne želim plaćati pristojbe za nešto što redovito plaćam, ne želim plaćati pristojbe na rješenja koja nemaju obrazloženje, i ne želim plaćati pristojbu jer nemam love za to, i ne želim jer mi nisu rješili 2 žalbe. tj. potpuno su me izignorirali, ne da su me odbili , nego nisu ni odgovorili. i pritom, već su me opelješili za iljadu kuna rješenjem o osiguranju koje su pripojili ovom gdje me traže za pristojbe. u ovršnom zakonu piše da troškove snosi predlagatelj a ja nisam predlagatelj.(čl.14), i moram naknaditi nešto što je pokrenuto iako sam redovito sve plaćala.zašto oni pokreću postupak ako ja redovito plaćam?!?!tu mi nema nikakve osnove da im ja to platim jel?i većsu mi onim ranijim rješenjem naplatili roškove, dakle koliko puta ima to moram platiti ako se radi o istoj stvari!?!?!

a to rješenje o osiguranju pak ne razumijem šta je. tu kaže da se određuje osiguranje uknjižbom založnog prava u korist predlagatelja osiguranja na nekretnini u vlasništvu protivnika (mene) Upisanoj u poduložak bla bla.

dal to znači da se oni meni sad žele upisati na nekretninu i još će mi lupit te pristojbe i i naknada troška od iljadu kuna za posupak.

Na ovo rješenje koje sad prvi put vidim imam pravo na žalbu u roku od osam dana, a na ovo za pristojbu u roku od tri dana na prigovor.

zanima me i kada počinje teći zastara i kad nastupa?

i još jedno pitanje, šta napisat u to i gdje priložit presik da već od onog rješenja kojm je određena ovrha redovito plaćam svaki mjesec rate koje mi skidaju s plaće. ja ništa ne razumijem i dobit ću živčani slom.

očajna sam, molim pomoć.

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Otiđite do ovrhovoditelja i predočite mu dokumentaciju o plaćanju te ga zamolite za mirno rješenje spora .

Vi bi trebali uložiti prigovor na rješenje o ovrsi ili na rješenja kojima Vas terete ,te kopirajte uplate i priložite ih kao dokaz da ispunjavate svoju obvezu.

 

Ujedno u istom podnesku uložite prigovor zastare.Ako niste nikada dobili neko rješenje , a prošlo je 6 g. tada bi mogla za taj dio nastupiti zastara .

Napišite im da za dio kojm Vas terete je nastupila apsolutna zastara .Prigovor napišite jednostavnim riječima .Prigovor mora sadržavati vaše ime i prezime , adresu , akt na koji ulažete prigovor ,broj dokumenta i datum. Navedite da u otvorenom roku ulažete ovaj prigovor ,iz svih žalbenih razloga

-pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja

-pogrešne primjene materijalnog prava-

-ujedno ulažete prigovor zastare (za iznod od 500,kn -protekao je rok od 6 g.)

(provjerite rokove )

 

Na kraju tražite ,da se uvaži Vaš prigovor i ukine rješenje kojim Vas obvezuju na platež iznosa od

500 kuna

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija