Jump to content

Građevinska zona


Izmaglica

Preporučene objave

Pozdrav,

 

trebala bih pomoć, tj. informacije o postupku traženja proširenja građevinske zone.

 

Radi se o zemljištu uz sam rub građevinske zone, nalazi se u ulici koja je s jedne strane izgrađena skroz, a s druge strane do tog zemljišta.

Tražila sam lokacijsku informaciju i rekli su mi da je to zemljište prvo koje ne ulazi u građevinsku zonu.

Tražila bih da uđe, ali nigdje ne mogu naći nikakvih informacija o samom postupku.

Zemljište spada pod k.o. Lučko, ali ne znam traži li se to na razini općine ili grada Zagreba?

Koliko se često uopće radi novi prostorni plan nekog grada/općine, ima li kakav način da ga se pokrene ili se radi svakih xy godina pa kad se pogodi?

 

Zahvaljujem na svim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prostorni planovi su ovisno o Gradu ili Općini maltene stalno u izmjeni samo je pitanje cilj ili svrha izmjena. Prostorni planovi se izmjenjuju prema administrativnoj podijeli a ne prema katastarskoj podijeli općina.

 

Moj savjet je da se vratite u ured gdje ste tražili lokacijsku informaciju i upitate za savjet i ispišete samostalno Zahtjev poput "Vlasnik sam čestice k.č. xxx k.o. Lučko koja se nalazi uz Ulicu xxx u Naselju xxx. Kako se radi o zemljištu uz kojeg prolazi sva potrebna infrastruktura te samo zemljište graniči sa granicom građ.područja naselja, prilažem ovim putem zahtjev da se razmotri o uvažavanju prostornih odnosa i činjeničnog stanja te da se predmetno zemljište uvrsti u građ.područje naselja".

 

Obično ljudi pišu osobne žalopojke ili doslovno ZAHTJEVAM DA.. a to planere živcira (iz osobnog iskustva). Tako da napišite 3-4 suvisle rečenice i nadajte se da će Vam uvažiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru!

Lokacijsku informaciju sam tražila u PU Novi Zagreb i na pitanje za proširenje građevinske zone mi prilično neljubazna gospođa nije dala nikakav odgovor osim da ona ne zna tko se i gdje time bavi.

Spomenula je samo da možda postoji ili je postojao neki ured negdje na Trešnjevci kojem bi se možda moglo predati takav zahtjev.

Poslala sam sad mail na neku adresu koju sam našla za taj područni ured pa se nadam da će netko odgovoriti, ako ne ići ću do njih još jednom. Možda naletim na nekog malo informiranijeg.

Hvala još jednom na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na odgovoru!

Lokacijsku informaciju sam tražila u PU Novi Zagreb i na pitanje za proširenje građevinske zone mi prilično neljubazna gospođa nije dala nikakav odgovor osim da ona ne zna tko se i gdje time bavi.

Spomenula je samo da možda postoji ili je postojao neki ured negdje na Trešnjevci kojem bi se možda moglo predati takav zahtjev.

Poslala sam sad mail na neku adresu koju sam našla za taj područni ured pa se nadam da će netko odgovoriti, ako ne ići ću do njih još jednom. Možda naletim na nekog malo informiranijeg.

Hvala još jednom na pomoći!

 

http://web1.zagreb.hr/default.aspx?id=1247

 

Držim fige!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo uspjela sam nešto saznati pa da napišem ako će nekome u budućnosti pomoći. Za Zagreb se proširenje građevinske zone traži u Sektoru za postupak izrade i donošenja dokumenata prostornog uređenja, Park stara Trešnjevka 1 Link

Molba se može predati bilo kad, ali za rješenje ipak treba čekati promjenu prostornog plana.

 

 

[h=1][/h]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo uspjela sam nešto saznati pa da napišem ako će nekome u budućnosti pomoći. Za Zagreb se proširenje građevinske zone traži u Sektoru za postupak izrade i donošenja dokumenata prostornog uređenja, Park stara Trešnjevka 1 Link

Molba se može predati bilo kad, ali za rješenje ipak treba čekati promjenu prostornog plana.

 

 

Izmjena može nastupiti brzo a može tek za koju godinu..

 

No, kako god, bitno da ste podnijeli zahtjev!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija