Jump to content

Postupak deložacije


Hajduk1911

Preporučene objave

Molim vas da mi odgovorite tko ima iskustva.

Naime kupio sam nekretninu nakon civilne diobe budući da nakon 10 god nije bilo moguć nikakav dogovor s protu strankom usprkos brojnim pokušajima. Budući da nije bilo moguć nikakav dogovor sud je odredio civilnu diobu na koju sam se kao ovrhovoditelj javio i kupio predmetnu nekretninu. Nakon pravomoćnosti sam se upisao kao vlasnik 1/1. U jednom dijelu nekretnine povremeno stanuje protu stranka te mu je zaključkom suda rečeno da mi je mora dati u posjed u roku od 8 dana što on nije uradio. U međuvremenu je sud donio rješenje o namirenju na što su se žalili i trenutno je predmet na višem sudu po žalbi.

Moje pitanje je kakav bi bio tijek deložacije i koliko to otprilike traje? Kakva je procedura i koje stvari sud mora donijeti ( rješenja ili zaključke) do same fizičke deložacije i koliko to vremena uzima. Te ako netko ima savjet kako bi se opisana situacija mogla najlakše riješit uz napomenu da je bilo kakav dogovor s protu strankom nemoguć jer ne pristaje na nikakve ustupke niti bilo kakav dogovor već 10 god

Molim odgovor posebno od onih koji imaju slična iskustva

Unaprijed Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si vlasnik kuće (upisan u vlasnički list) stanaru/korisniku ponudi potpisivanje ugovora o najmu (pismeno preporučeno i sa povratnicom ,što čuvaš).

ako odbije potpisati ugovor podnesi tužbu. traži najamninu unazad 5 godina(od ponude) uvečano za zakonske zatezne kamate. stanar kuću koristi nezakonito zato tražin i njegovu deložaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ideš na deložaciju bez ponuđenog ugovora o najmu postupak je dug, puno košta i neizvjestan . korisnik je živio u kući i prije razvrgnuća suvlasništva. zatečeno stanje.

zakonito kao vlasnik je koristio kuću. posjednik je kuće bez obzira na to što je kuća prodana.

kao kupac nisi u vedenu posjed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije on nezakonito u kući.

kućaje bila u njegovom suvlasništvu.bio je zakoniti korisnik kuće, i to je još uvjek.

prodao je kuću ali je zadržao pravo posjeda,nije kuću napustio.

predpostavljam (uvjeren sam ) da nije odjavio prebivalište.

nisi uveden u posjed (što je bitno kod kupovine kuće/stana.

 

ako prihvati ugovor o najmu dobiješ neku pinku za korištenje kuće.

ako ne prihvati ugovor o najmu nezakoniti je korisnik kuće i možeštražiti njegovu deložaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Molim da mi objasnite ako u zakonu ako se dobro sjećam piše da nakon javne dražbe...

piše "Sud je dužan oslobodit nekretninu od osoba i stvari" Zašto ja moram slati neke zahtjeve i sl. Zanima me nakon što je rješenje postalo pravomočno i ja se upisao kao vlasnik te je sud izdao zaključak u kojem mi se nekretnina mora predat u roku od 8 dana dali na temelju tog rješenja i zaključka sud donosi rješenje ili zaključak o deložaciji prisilnim putem pošto to nisu uradili kad ih je sud na to pozvao zaključkom o predaji nekretnine. tj dali treba pokretati zaseban postupak o deložaciji ili se nastavlja po već postojećoj ovrhi i ako da koji su sljedeći koraci suda i mene

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija