Jump to content

prodavatelj-porezni dužnik


Tranja

Preporučene objave

Polovicu stana kupujem, polovica će mi biti darovana. Darovatelj svoje polovice je porezni dužnik. Može li mi to onemogučiti upis u gruntovnicu ili mi donijeti još neke veće probleme, čak možda i ovrhu stana? I kako uopće izvesti takvu kupnju? Moraju li darovanje i kupnja biti istovremeno ili darovanje može biti kasnije? Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Ljubazno Vas molim za dodatno pojašnjenje.

1.Što bi to značilo za mene? (Vlasnici stana su brat i sestra. Kupujem sestrin dio, a brat (darovatelj) je dužnik.

2. Dali bih mogla ostati bez stana zbog njegovog duga?

3.Ima li mogućnosti da se zaštitim pošto bi polovica bila moja? (Digla sam kredit za polovicu, kupoporodaja bi trebala biti ovaj tjedan.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U vezi prvog pitanja je sasvim izvjesno da bi u oba slucaja(kupoprodaja i darovanje)bili u obvezi placanja poreza na promet nekretnina.Oba ugovora mozete sklopiti istovremeno,a isto tako i provesti kroz zemljisne knjige.Cinjenica da je brat kao darovatelj porezni duznik nece biti smetnja za upis u zemljisne knjige,no kao sto vam je vec receno,postoji mogucnost naknadnog pobijanja darovnog ugovora od strane porezne iz razloga prikracivanja vjerovnika,ali i ovdje valja istaknuti da je takav zahtjev kojim se pobija duznikova pravna radnja,dopustena samo ukoliko se vjerovnik nemoze naplatiti ni na koji drugi nacin.Najbolja zastita je da se porezni dug izmiri,u protivnom postoji opravdana bojazn da bi u naredne tri godine od izvrsenog darovanja moglo doci do komplikacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija