Jump to content

nasilje , razvod


neva13

Preporučene objave

U braku sam godinu i pol. isto tolko imam staro dijete. Suprug je doselio u kuću mojih roditelja u kojoj svi zajedno živimo. tokom braka počeo je pokazivati agresivne epizode svog ponašanja, a sve dalje sve su češće. imao je dva ispada kad se pokušao predozirat tabletama, često zna bit agresivan, nekontroliranog ponašanja, viče pred bebom, pred mojim starcima. neki dan je sve to buknulo u njegovu dernjavu na moje stare i nemoćne roditelje. njihova su primanja( mamina mirovina) 900 kn. moja plaća je velikim djelom opterećena kreditom(3.500,0kn)za opremanje kuće kojoj živimo. da razjasnim, on je došao na gotovo, sve što ima, napavio je moj otac( vlasnik kuće) i naknadno sam ja uređivala, prije braka. imam sve račune na svoje ime, jer su ulaganja iznosila više od 100.000,00kn.

suprug unatag godinu i pol plaća većinu režija( cca mjesečno 2000,00kn) i time misli da nas sve drži šaci.

zbog njegovog ponašanja, ispada,pshičkog pomalo fizičkog nasilja razisljam o razvodu.

on ne zeli iselit k svojoj majci, gdje je prije živio, kaže da želi biti uz dijete, prijeti neplaćanjem režija ,samo da spomnjem da obaveza oko kuće nema nikakvih.

kakvih prava on ima u našoj kući,na koji ga se način i kome može prijavit za maltretiranje i da li ga se može izbaciti iz kuće?

gdje se podnosi zahtjev za razvod, koliko se plaća i koji je postupak oko skrbništva nad djetetom?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija