Jump to content

Opomena pred ovrhu


ManuelaS1

Preporučene objave

Pozdrav!

Imam nekoliko pitanja pa se nadam da cete mi pomoci!

Dana 27.10.2014. zaprimili smo opomenu pred ovrhu od Vodovoda i kanalizacije!

Naime pregledom njihovih poslovnih knjiga ustanovili su da do 27.10.2014. nismo podmirili obveze od 17.01.2012. do 14.10.2014. godine.

U opomeni su navedeni brojevi racuna, datumi knjizenja, datumi dospijeca, zaduzenje i saldo! Naglasili su i da ukoliko navedenu obvezu ne uplatimo u navedenom roku (04.11.2014.) da ce potrazivanje ostvariti putem suda uz naplate troskova ovrhe i zakonskih kamata!

 

Zanima me imamo li pravo pozvati se na zastaru? Kome saljemo prigovor zastare (jer nije pokrenuta ovrha)? Sto uraditi u slucaju ovrhe?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na opomenu nemožeš uložiti prigovor. nema upute o pravnom lijeku.

možeš pošiljtelju pisati prigovor ali to nema svrhe.

 

kad dobiješ rješenje za ovrhu obvezno( po uputi o pravnom lijeku) piši prigovor javnom bilježniku koji je i poslao rješenjeza ovrhu.

uz rješenje o ovrsi dobiješ i prijedlog za ovrhu koji ima datum zaprimanja od javnog bilježnika.

svako račun čiji datum dospječaje i datum zaprimanja prijedloga za ovrhu je stariji od godinu dana je u zastari .

ovrhu osporavaj uzbog visine račina i zastare računa.

ako se na zastaru ne pozoveš nećeti uvažiti zastaru.

na zastaru sudovi,javni bilježnik i druga tijelane paze po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav, evo novosti o ovom slucaju!

Cekali smo to rjesenje za ovrhu, a danas smo zaprimili poziv radi podnosenja odgovora na tuzbu i poziv za pripremno rociste!

Naime vodovod je tuzio oca i brata (na njima je kuca po pola) i to za rate od 28.01.2012. do 16.11.2014, iznos 1814,25 (svako po 907,13).

Zanima me kako sada napisati taj odgovor na tuzbu, sta napisat, posto nikad nisam, ako netko moze primjer napisati bila bi mu jako zahvalna.

U koliko se primjera mora napisati i salje li se sudu ili vodovodu?

Prilozit cu i sliku za svaki slucaj

http://i.imgur.com/0w6Z9Ei.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

ovako ce mo ugrubo,buducu da je bitno odgovoriti na tuzbu kako sud nebi donio presudu radi ogluhe.

-u gornjem lijevom kutu prepisite zaglavlje onako kako stoji u tuzbi,znaci naziv suda,broj predmeta(upisan u propratnom aktu suda,ovaj sto ste slikali),dalje tuzitelj,tuzeni,vsp(vrijednost spora).

Idemo dalje,malo odvojite i napisete;Temeljem clanka 284 i 461.Zakona o parnicnom postupku,tuzeni blagovremeno podnosi odgovor na tuzbu sa prilozima,u dovoljnom broju primjeraka za sud i protivnu stranu.

 

Malo odvojite radi urednosti pa dalje;Tuzeni osporava tuzbene zahtjeve tuzitelja,smatra ih neurednim,te predlaze naslovnom sudu da zahtjeve odbije kao neutemeljene,a tuzitelja obvezhe da tuzenom naknadi prouzrocene parnicne troskove.

 

Iz cinjenicnog osnova tuzbe,nedvojbeno je kako tuziteljeva trazbina datira za vremenski period od 28.01.2012.do 16.11.2014.godine.

Dokaz:uvid u podnesak tuzbe.

 

Tuzitelj je podnio tuzbu naslovnom sudu dana 22.01.2015.godine.

Dokaz:uvid u podnesak tuzbe

 

Sukladno odredbama clanka 232.Zakona o obveznim odnosima,dug po računu za vodu isporučenu za potrebe domačinstva,zastarijeva u jednogodišnjem zastarnom roku od dana dospijeća svakog pojedinačnog računa.

Imajuči u vidu članak 232.ZOO ,tuzeni istice prigovor zastare za sva zastarjela dugovanja,sa prijedlogom da se tuzitelj odbije sa tuzbenim zahtjevom.

 

potpis;

 

e sad,jasno je da nije zastarila cijela trazbina,mislim od 16.11.2014 pa unazad do sijecnja iste godine,al nebitno jer je bitno da ste iznijeli prigovor zastare

Znaci to bi bilo otprilike nekakav odgovor na tuzbu.

Odgovor predajete sudu,kakav vodovod vas spopao,sud ce se postarati da vodovod dobije primjerak vaseg odgovora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosla je i tuzba od vodovoda u toj kuverti sa pozivom na sud, nismo od one opomene pred ovrhu nista drugo zaprimili o njih.

A budući da je vodovod zastupan od odvjetnickog ureda traze troskove 1434 kn, morali su vaditi vlasnicki list, smrtni list (prikljucak se vodio na pokojnog dedu) i potvrdu o kucnom broju, ali svejedno mi se ti troskovi cine prevelikima. Moze li se zaliti i na njih s obzirom da je tata nezaposlen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sam dobro shvatio vodovod traži da sadašnji vlasnici plate toškove nastale dok nekretnina nije bila njihovo vlasništvo ?

zato je podnešena tužba ane prijedlog za ovrhu. dali je dida dobio rješenje za ovrhu ?

od kad su sadašnji suvlasnici postali vlasnici kuće?

 

obrati se odvjetniku u svom mjestu od kog češ dobiti informaciju po uvidu u tužbu i sve dokaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija