Jump to content

Ovrha na plaći - zastara?


OsamaBinMladen

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Primio sam dopis Trgovačkog suda od 3.12.2014. na kojemu piše "ovršni postupak".

 

U "dopisu" stoji:

 

"U ovršnoj stvari ovrhovoditelja Pivovara d.d. Osijek, protiv ovršenika ... radi 9.086,36 kn, određena je ovrha na plaći ovršenika rješenjem ovog suda ... od 7. siječnja 2003. godine. Pozivate se da u roku od 15 dana izvijestite ovaj sud o provedbi ovrhe određene po rješenju poslovni broj ... od 7. siječnja 2003. godine, te o eventualnim smetnjama provedbi ovrhe."

 

Dug je nastao u periodu od 2001 do 2002 godine. Obrt sam zatvorio 2008 godine i iste godine otišao u invalidsku mirovinu. Od 2003 godine kada je određena ovrha, Pivovara d.d. Osijek nije uspjela naplatiti svoja potraživanja a s obzirom da je od određivanja ovrhe prošlo gotovo 11 godina a od zatvaranja obrta 6 godina zanima me da li u ovakvim slučajevima postoji zastara i konkretno u mom slučaju da li se mogu pozvati na nju?

 

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na rješenje o ovrsi uputi žalbu (trgovačkom sudu).

osporavaj nadležnost (nisi višepravna osoba)

osporavaj potraživanje zbog zastare (nemože škoditi).na zastaru sudovi paze samo ako se ovršenik pozove na zastaru.

ako je prvo rješenje o ovrsi stiglo 7.siječnja2003. zastara je nastupila 8.siječnja 2013.(ako ovršenik prije toga datuma nije pokrenuo novi postupak)

zastara po odluci suda ili drugog nadležnog tijla je 10 godina.

ako je ovršni postupak pokreut prije 7.siječnja 2013. pokrenut je pred nenadležnim sudom ? u predhodnom postupku trgovački sud je bio nadležan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija