Jump to content

čestica zemlje neupisana u gruntovnicu


77punta

Preporučene objave

U suvlasništvu sam čest. zemlje koja je upisana u katastar, ali u gruntovnici ne postoji.

Imam Zaključak Sreskog suda mog grada,uredno sa štambiljom,iz 1933 godine gdje se nalaže nadležnoj gruntovnici da se provede cijepanje te čestice na više novoformiranih(jedna od tih je i moja) ,ali isto očito u gruntovnici nije napravljeno.

Otkud krenuti? Molila bih ,ako netko zna, gdje se točno zakonski reguliraju takve stvari.

Bila sam u nadležnoj gruntovnici,nisu pokazali nikakvu volju za stvar riješiti,pokušati ću još kod šefa gruntovnice.

 

Unaprijed se zahvaljujem na svakoj korisnoj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana!

 

Ovlašteni geodetski ured treba sastaviti elaborat opromjenama ,zajedno sa prijavnim listom .Taj elaborat i prijavni list ovjerava ured za katastar ,te prijavni list dostavlja gruntovnici .

U katastru trebate uzeti kopiju katastarskog plana ,uzeti ćete dokumente iz godine 1933. , te u gruntovnici tražiti povijesni izvadak iz zemljišnih knjiga .To je potrebna dokumentacija na temelju koje bi taj ovlašteni geodeta ili ured sastavio katastarski elaborat i prijavni list .

Sve promjene u katastru evidentiraju se u skladu sa Zakonom o državnoj izmjeri i katastru .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija