Jump to content

ročište za dražbu


lola86

Preporučene objave

Pozz,

 

određeno je 1. ročište za dražbu, utvrđena je vrijednost nekretnine oko 900 000 kn..na 1. roč. nitko nece sudjelovati za kupnju, a na 2. rocistu bi ovrhovoditelj htio sudjelovati buduci da mu potrazivanja iznose oko 350 000 a nekretnina ce se prodavati za oko 300 000..isao bi na prijeboj..zanima me, na nekretnini je i naveden zalozni vjerovnik za iznos oko 10000 kn sa kamatama..hoce li ovrhovoditelj morati njemu isplatiti taj iznos od 10000 kn posebno?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

imam saznanja da moze sudjelovati na drazbi ali da ne moze izvrsiti prijeboj vec sudjelovati kao i ostali, odnosno poloziti kupovninu kako bi se iz nje mogao prvo namiriti zalozni vjerovnik..a onda bi se njemu ionako vratio ostatak kupovnine..samo treba imat te novce..nezz kako je najbolje postupiti..sudjelovati u drazbi ili ako ne bude prodana isto osnovati zalozno pravo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam saznanja da moze sudjelovati na drazbi ali da ne moze izvrsiti prijeboj vec sudjelovati kao i ostali, odnosno poloziti kupovninu kako bi se iz nje mogao prvo namiriti zalozni vjerovnik..a onda bi se njemu ionako vratio ostatak kupovnine..samo treba imat te novce..nezz kako je najbolje postupiti..sudjelovati u drazbi ili ako ne bude prodana isto osnovati zalozno pravo?

 

nedavno je bila ovrha 1/4 kuce koju je provodila jedna banka

 

ja sam od te banke otkupio dug u cijelosti

 

i ovrha je nastvljena s tim da sam ja bio novi ovrhovoditej

 

kad se niti na drugo rociste ovrhe nitko nije javio tada sam ja samo kazao da cu ja platiti 1/3 cijene za tu 1/4 koja se prodavala (to je bio stari zakon sad bi bilo 1/2 procjene na drugom rocistu kao minimalna cijena)

 

nisam bio obavezan dati polog

 

nakon sto sam uplatio-doplatio nesto razlike do cijene koju je izracunao sud (bukvalno na brzinu, digitronom, podjeljeno, dodani troskovi i kamata koje je izracun napravila fina za 70 kuna) sacekao sam dusudjenje i automatski treba ici upis u zemljisne knjige (mislim da to jos nije gotovo, ali nisam ni gledao)

 

 

nije mi jasna ideja prijeboja

 

ako je dug veci od vrijednosti 1/2 procjenjenog dijela, onda ovrhovoditelj moze kuipti taj dio za tu minimalnu cijenu na drugom rocistu

 

preostali dio duga uvecan za kamatu i troskove moze dalje potrazivati od ovrsenika na njegovim drugim sretstvima ako ih ima ili kad ih bude imao

 

koliko ja znam novi i stari zakon se razlikuju samo u toj mimalnoj cijeni, a ovrhovoditelj i dalje ne treba stavljati polog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radilo bi se o prijeboju kupovnine sa potrazivanjem ovrhovoditelja buduci je potrazivanje puno vece od kupovnine, naravno na drugom rocistu..stvar bi bila jednostavna da nema vec ranije upisano zalozno pravo..

 

buduci je zalozno pravo od nn osobe ranije upisano ako bi ovrhovoditelj i htio uzeti nekretninu logicno je da vjerojatno prvo polozi jamcevinu itd. kako bi se iz iznosa namirio prvo zalozni vjerovnik.. ispada da ovrhovoditelj ovdje postupa kao i svaki drugi kupac??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija