Jump to content

Mobilne kuće


ZlatkoFinik

Preporučene objave

Budući da sve više i više nailazim na stvari koje spadaju pod pokret malih kuća, uglavnom sve od kamp-kućica, življenja u uređenim kombijima, montažnim kućama, kontejnerima isl., rado bih malo saznao kako se sve to uklapa s našim zakonima, odnosno je li išta od toga ilegalno kod nas. Preciznije, ciljam na Zagreb (ili njegovu neposrednu blizinu), ali vjerujem da ima zainteresiranih i u drugim krajevima zemlje. Nemam baš koga pitati, pa vas, eto, lijepo molim za pomoć. Treba li za stambeni prostor zemljište? Mogu li ovdje mobilne kuće? Kamperi? Može li na tuđu zemlju pa da se dogovorim za plaćanje neke rente?

 

Izvinjavam se ako sam zeznuo nešto u prirodi posta, čini mi se barem da sam temu pogodio. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Poštovani..

..Vašu mobilnu kućicu možete smjestiti zapravo bilo gdje; na svoju privatnu parcelu, ili u nekom od kampova. Mobilna kućica je u osnovi pokretnina, i ima broj šasije, no za postavljanje na privatnu parcelu, ukoliko nije građevinska, valjalo bi se konzultirate u lokalnom uredu za graditeljstvo, kako biste bili sigurni da nećete naići na komplikacije prilikom realizacije.

 

Mobilne kućice su objekti prvenstveno namijenjeni smještaju u kampovima i turističkim naseljima, gdje je onda sve zakonski regulirano..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Poštovani..

..Vašu mobilnu kućicu možete smjestiti zapravo bilo gdje; na svoju privatnu parcelu, ili u nekom od kampova. Mobilna kućica je u osnovi pokretnina, i ima broj šasije, no za postavljanje na privatnu parcelu, ukoliko nije građevinska, valjalo bi se konzultirate u lokalnom uredu za graditeljstvo, kako biste bili sigurni da nećete naići na komplikacije prilikom realizacije.

 

Mobilne kućice su objekti prvenstveno namijenjeni smještaju u kampovima i turističkim naseljima, gdje je onda sve zakonski regulirano..

 

Da, nego znam da postoji puno ljudi koji takve stvari iskorištavaju i za druge stvari.

 

Ažurirano

 

Kako stoji u zakonu, kampiranje je dozvoljeno samo na za to odredjenim kamp prostorima. Mozete pokusati ako nemate(da iznajmite) ili imate svoj plac da se bavite nekim poslom ,, oficijelno,, u sklopu te m. kucice i da ujedno i zivite tu,, neoficijelno,,

 

E ovo mi zvuči zanimljivo, hvala na informaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
Sto mislite kolika je cijena za geodeta ,projektni plan i gradevinsku dozvolu za mobilnu kucicu od 24m2 (staviti je na temelje da bude kao cvrsti objekt)?I koliko vremenski bi mi trebalo za to sve rjesiti ako ko zna dok se neodem raspitati

 

Ako je kućica povezana s tlom, onda više nije mobilni objekt.

Onda ide postupak kao da tražite dozvolu za čvrsti objekt.

Je li to zemljište u građevinskoj zoni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija