Jump to content

neplaćena alimentacija od 2009 7 mjeseca


miro11

Preporučene objave

molim vas savijet i pomoć. po riješenju općinskog suda meni su dodjeljena djeca maloljetna i bivša supruga nije platila ni jednu alimentaciju. pustio sam nisam htio radi djece da tjeram ali sad je prevršilo. radi se o 2000 kuna mjesecno. zanima me jel mogu tužiti i tražiti ovrhu ili postoji nekakva zastara. starije dijete je sad punoljetno a mladje ima 12 godina. sto mi predlažete i kako to napraviti. za ovjetnika nemam novaca. ona se zalila na presudu i visin alimentacije ali je sud odbio žalbu.hvala vam unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas jel mi možete dati primjer kako napraviti tužbu, jer obično sam takve sreće da i pored svega na kraju ja cu morati njima platiti. onaj tko je bio u mojoj situaciji razumije koliko je teško i raditi, odgajati dijecu i sve vrijeme na ovom svijetu nije dovoljno za sve obaveze. hvala vam na brzim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da imate presudu, podnesite ovršni prijedlog opcinskom sudu, navedite ovršnu ispravu i ukratko obrazložite prijedlog. Što se tice tužbe protiv bake i djeda moguca je samo ako majka ne uzdržava dijete. A u nadležnom ODO možete podnijeti kaznenu prijavu protiv gospođe samo ako namjerno neplaca alimentaciju, iako je u mogucnosti(a teret dokazivanja nemogucnosti je na njoj). Ako zanemaruje druge dužnosti i to na grub način radi se o kd povrede djetetovih prava. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija