Jump to content

brisanje iz kaznene ili dr. evidencije


leo77

Preporučene objave

znam da se vec pisalo o tome ali slucaj je specifican,

radi se o sljedecem,prije skoro 20 godina bio sam na sudu u svojstvu osumnjicenoga sa svojih 14-15 godina,osloboden sam krivnje,naravno jer nisam ni bio kriv.

 

dan danas zbog toga imam neugodnosti svaki put kada me policija zasutavi i slicno,nije mi ni briga nek traze nece naci nikad nista kad nemam veze s nicim,ali evo imao sam slucaj da sam nasljedio revolver od pokojnog oca i zatrazio dozvolu za drzanje,dok ne nadem kupca,i odbili su me iz razloga sto sam u evidenciji,kada sam se na to zalio odbili su me da sam osobo sklona "zmnjr" ponasanju i da se zalim visem sudu,sto naravno nisam,a rekli su mi poslje da sam trebao,nije ni bitno,pistolj sam uspio prodati,kasnije sam saznao da ga je htio kupiti jedan policajac iz petrinjske pa vjerovatno je to bila igra da ne dobijem dozvolu pa da ga prodam njemu posto poto.....

nema veze preso sam preko svega toga,ko ih sisa....

 

ali namjeravam predati zahtjev za provjeru za zastitara i bojim se da me ne odbiju zbog istog razloga,znam da su strozi za drzanje oruzja doma ali ipak nije mi svejedno,

sta da radim,da trazim da se to brise iz evidencije,hoce li to uopce pomoci posto oni imaju tu neku trajnu evidenciju koja se ne brise,ne kuzim,pa ja nisam niti bio kaznjavan nikada za ista

 

inace posjedujem cuvarsku licencu vec 7 godina radim besprijekorno bez mrlje u dosjeu,vajlda se i to racuna za nesto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tako je kako sam napisao,nemam razloga lagati,kako bi me savjetovali onda na temelju neistine,

mislim cak g. drot13 da sam s tobom vec o tome diskutirao za pistolj da si me ti savjetovao neka se zalim,ma nisam htio da se nikome ne zamjeram,danas sutra kada zatrazim ponovo pa da me opet zeznu,ako si policajac znas kako je da cuvate jedan drugog cak i ako nije u pravu,svi smo mi ljudi...

 

uostalom mogu ti poslati rjesenja crno n bijelo,odbili su me jer sam u evidenciji i kada sam se zalio s obrazlozenjem da nisam nikada kaznjavan da sam osloboden,onda su mi poslali da se zalba odbija,ono cijeli stav od pocetka,sta ce to vama,kaj vamto treba,to je pistolj za lovce itd....

ne znam sta da ti kazem,a evo decko iz kvarta koji je "pao" s drogom i bio u ludnici jankomir u zatvorenom odjelu radi u pratnji novca kao zastitar vec 10 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pise i da imam pravo uvida u tu zbirku informacija,samo ne pise di i kako,jedni te salju u ilicu drugi u savsku,iz savske mi je zena rekla samo neka mail posaljem mail i da ce se to rjesiti,nema veze,naso sam vec 2-3 adrese gdje cu otici se raspitat

ne znam,uzas,samo zelim normalno zivjeti i priliku da posteno zaradim za zivot.....

 

mozda ja radim paniku nepotrebno,ali eto bilo bi mi krivo da me odbiju a mogao sam trazit da me se brise,ne kuzim uopce zasto

pise u zakonu "ako osoba nije pravomocno osudena..." a ne "ako osoba koja nikad nije usla u sudnicu u svojstvu okrivljenika....a presuda nebitna"

 

i jos jedna stvar po meni bezveze "osoba koja cesce i prekomjerno uziva alkohol...."

sta to uopce znaci,koliko cesto je cesce,sta je prekomjerno,sve preko jedne case je prekomjerno

 

ako covjek ima lijecniko uvjerenje da je dobrog psiho-fizickog stanja,da je alkoholicar ne bi prosao lijecnicki....

 

ostao sam u 20 godina 2 puta bez vozacke,ako je to cesto onda ne znam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija