Jump to content

neprestana prijava CZSS


markun

Preporučene objave

molim za odgovor. Rastavila sam se nedavno od muža s kojim imam dvoje djece i oboje su u vrtiću. Određeni su mu susreti svaki drugi vikend. Zanima me da li može dolaziti u vrtić djeci kad god to želi unatoč tome što su mu dodijeljeni vikendom?

 

Također, svako malo me prijavljuje CZSS kako tučem i zlostavljam djecu. Na svaku prijavu djelatnik centra dođe i do sada su sve prijave bile neosnovane. U CZSS su mi rekli da on tom može svaki dan prijavljivati do 18 god. života neovisno da li sam doista tukla djecu ili ne. Jer da moraju postpati po svakoj prijavi. Moram priznati da bivši to namjerno radi i osvecuje mi se preko djece. Zanima me da li stvarno može svakih par dana tako prijavljivati da zlostavljam djecu i da svaki puta izvješće CZSS bude takvo da zlostavljanja nije bilo. Ovakve lažne prijave mi djeluju na kazneno djelo i uznemiravanje jer doista zlostavljanja s moje strane nema. Ljubazno vas molim za odgovor ako netko zna ovakve procedure...

hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazneno djelo lažnog prijavljivanja kaznenog djela, moguće je počiniti isključivo sa izravnom namjerom, što je vrlo komplicirano za dokazati, budući je manevarski prostor obrane vrlo širok. Plus na sve to - vaš bivši je zapravo vrlo lukav, jer on ne podnosi formalno kaznenu prijavu, već prijavljuje vaše postupanje prema djeci prema CSS-u, tako da je uopće upitno je li on vas faktički kazneno prijavio. Učestalost tih prijava sugerira da se radi o lažnim prijavama, ali istaknute okolnosti su vrlo problematične po vas u smislu podizanja kaznene prijave za lažno prijavljivanje kaznenog djela.

 

Djelatnici CSS-a bi trebali malo ozbiljnije popričati s njime. Ili jednom takvu prijavu proslijediti DORH-u, što bi onda vama otvorilo naprijed opisanu mogućnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, prijavljuje i policiji da tučem i zlostavljam djecu i ujedno i CZSS. Nalazi i poliklinike za zaštitu djece su pozitivni da nema nasilja kao i svako izvješće CZSS. Međutim, u CZSS su mi rekli da ih moram razumjeti da oni moraju postpiti po svakoj njegovoj prijavi koja je svaka dva dana i da ne mogu pričati s njim o tome već samo o prijavi i da ne žele slati oni ništa državnom odvjetništvu,već samo ja osobno. Kao da ne žele ulaziti u bit problema koji je i više nego očit. Iz CZSS su mi rekli da imam i nekoliko prijava na policiji i da će me oni uskoro zvati na razgovor....pa ima li ovdje kraja ovakvom ponašanju ...svi nalazi stručnih osoba kod kojih su djeca išla govore o tome da nema nasilja ni zlostavljanja....Molim za savjet i pomoć jer ovo je neizdrživo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne kuzim kaj stvarno tak jedno drugo mogu do u beskraj prijavljivati centru i svaki puta centar dolazi u provjeru?Mislim,tako isto i ona njega moze prijaviti i izmisliti bilo kaj,kao sto je on nju,zar ne?

 

Izgleda da je tako, dragi medo brrundo..možemo jedan drugog svaki dan prijavljivati i svima će to biti normalno po institucijama...Ni meni nije jasno, ali izgleda da je tako...

 

Još pitanje za vas gman: u kojem slučaju ja njega mogu prijaviti za lažno prijavljanje KD? KOji dokaz da koristim? da li eventualni odbačaj njegove prijave ili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U odnosu na kaznenu prijavu ko dokaz, svakako bi trebala biti odbačena ili kako već, pa da je priložim?

 

Ako imate primjerak, onda da. Iako mi nije jasno kako bi mogli imati primjerak. Naime, mora se raditi baš o kaznenoj prijavi, ne o prijavi CSS-u. Ako je doista kazneno prijavio policiji, onda ne brinite, oni će to priložiti uz vašu prijavu.

 

Mene zanima kao se uopce npr. neka prijava za uzemiravanje npr. na policiji okarakterizira kao kazneno djelo?I sto onda?Kako ide taj proces?Ta prijava iz policije ide odmah I automatski na drzavno odvjetnistvo ili?

 

Ovako, sama kaznena prijava, u pravilu nikad nije dokaz. Odnosno, jedino što je na kaznenoj prijavi dokaz jeste njezin dio na kojem stoji da je dana tog i tog, u to i to vrijeme, u službene prostorije PP ili DO-a tog i tog, pristupila ta i ta osoba. Ništa drugo. Sam sadržaj prijave nije dokaz.

 

Osim, u jednom slučaju, u slučaju kaznenog djela lažnog prijavljivanja kaznenog djela, što smatram da je logično samo po sebi, pa ne treba objašnjavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, prijavljuje i policiji da tučem i zlostavljam djecu i ujedno i CZSS. Nalazi i poliklinike za zaštitu djece su pozitivni da nema nasilja kao i svako izvješće CZSS.

Iz CZSS su mi rekli da imam i nekoliko prijava na policiji i da će me oni uskoro zvati na razgovor....pa ima li ovdje kraja ovakvom ponašanju ...svi nalazi stručnih osoba kod kojih su djeca išla govore o tome da nema nasilja ni zlostavljanja....Molim za savjet i pomoć jer ovo je neizdrživo

 

nesto ovdje ne stima, nije vjerojatno da policija jos vas nije kontaktirala

 

osim toga ne bi vam tu trebalo biti nista biti neizdrzivo

 

otac se brine o svojoj djeci, posjecuje ih u vrticu i stalno su mu na oku, to je odlicno jer djeca imaju kontakt s ocem u kontinutetu i prava je sreca sto covjek to moze

 

pa ne zeleite valjda kazati da ne zelite da djeca vide svogas oca svaki dan?

to je pozitivno i hvale vrijedno od strane oca

 

ako otac dozivlajva neke stvari tako da misli da su djeca ugrozena pa odlazi na CZSS i stalno sa njima prica, pa to vam je opet dobro, ljudi se angaziraju i posvecuju vam vise paznje

 

nek bude briga oca ako pretjera u necemu

 

a i angazman poliklinike za zaštitu djece i rad centra u smislu izvida i izvjesca nije nesto o cemu bi trebalo se izrazavati kao neizdrzivio

 

iz do sad napisanih poruka i odgovora mogu vam kazati da za neovisnog promatraca sa strane i njegova prevelika revnost a i vase nastojanje da ga radi toga kriminalizirate ostavlaj dojam da se radi obostranom ....djelovanju

 

pa kad bi vi manje prizeljkivali kaznenu prijavu protiv njega manje bi bilo njegovih intervencija kod centra

 

a svoju djecu gledajte sa postovanjem i uvazavjete te male karaktere

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani coruptbuster...očito niste dovoljno pročitali. Moj bivši svaki dan odlazi u vrtić i školu i slika djecu. Na najmanju ogrebotinu djece odlazi na policiji i u CZSS i pokazuje slike kako je ta ogrebotina rezultat mog zlostavljanja...Ja mu ne ćelim kaznenu prijavu, već se samo informiram ako mi prekipi da znam kako treba. Lijepo je od njega što gleda djecu u vrtiću, iako bi još bilo ljepše da za tu djecu nešto doprinosi poput alimentacije, robice ili hrane. To što po Vama on brine, brine samo na način kako mi napakostiti i osvetiti se. Niti plaća alimentaciju,niti daje za hranu ...sve sama plaćam uz to i radim..Poliklinika nije problem, ali kad morate neprestano uzimati bolovanje i slobodne dane na poslu i već polako riskirati otkaz zbog čestog izostanka s posla zbog njegove dosade i pakosti, onda ne vidim da je tu njegov angažman nešto koristan....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na najmanju ogrebotinu djece odlazi na policiji i u CZSS i pokazuje slike kako je ta ogrebotina rezultat mog zlostavljanja...J

 

Lijepo je od njega što gleda djecu u vrtiću, iako bi još bilo ljepše da za tu djecu nešto doprinosi poput alimentacije, robice ili hrane.

 

Niti plaća alimentaciju,niti daje za hranu ...sve sama plaćam uz to i radim..

 

, onda ne vidim da je tu njegov angažman nešto koristan....

 

e pa on nije dobre glave

 

na zalost ne postoji nacin da vas djelovanje drzave kod nas efikasno zastiti od te njegove logike koja kaze da sto gore to bolje

 

drustva koja misle svojom galvom imaju programe edukacije gdje oba partnera uce sto im se dogadja i kako da izbjegnu da ih negativne emocije vode u lose postupke

 

vi mislite da ste totalno pravu, a pretpostavljam da cete reci nesto suprotno ovoj tvrdnji ali samo na verbalnom nivou.

 

a ja ne polemiziram sa vama, jednostavno vam dajem informacije

 

njegovi postupci su reakcija na vase

dok vi mislite da to nije tako nego on to radi jer je los vi zanemarujete mnoge ocigledne cinjenece

na primjer: vi ste ti koja je je s istim tim covjekom imala brak i cak dvoje djece

 

vi niste uspjeli da vam taj brak bude skladan, vi kao vas dvoje

 

ako vi mislite da ste vi bili u redu, a da on ne valja pa je zato propala stvar onda cete proci dugotajna neprijateljstva pri cemu cete biti gubitnici i vi odrasli ali narocito vasa djeca

 

najprije pomozite sebi, budite sto objektivniji i tada ce sami od sebe poceti nestajati ti problemi

ako nastavite uzvracati "paljbu" druga strana ce to dozivljavati kao nicim izazvanu agresiju i takodjer se dovijati kako da vam naskodi

 

ako i dobijete pokoju pravnu bitku to vam nece donjeti pobjedu nego ce otvoriti nove pravne ratove

osim ako imate neiscrpne izvore novaca to ce vam biti ogroman problem i trajat ce godinama

ako se desi da otac djece propadne skroz na skroz, zato jer nema srece ili nije dovoljno jak, tada cete vi podnjeti sav teret a djeca ce vam izgubiti oca i imati dozivotne traume

 

nakon sto djeca stasaju vidjet cete da je to sve bilo uzalud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

coruptionbuster, iz kojeg ste se razloga vi javili na ovu temu to samo vi znate jer sve sto se napisali nema veze s vezom

 

markun, ovo sto prozivljavate zelim vam da sto prije prestane jer to je potpuno iscrpljujuce, kako za vas tako i za djecu koja ce zbog toga najvise i ispastat

 

Pa za razliku od vas koji imate samo zelju ali ne i nacin kako to ostvariti, ja osim sto im zelim da stvari prestanu biti lose, jos i dajem nacin kako da stvari ne budu jos i gore i dajem konkretan nacin kako to ostvariti:

 

A to je da markun ne prima k srcu toliko te negativne pojave, pa da vec s toga budu manje negativne, a dajem i sugestiju da sa boljim razmisljanjem moze polako smanjivati intenzitet napada koji odlaze s druge strane.

 

Imate li vi plivka, kakvu korisnu ideju? Treba svaku ideju dobro sagledati pa se u takvom procesu mogu pojaviti sasvim neocekivana a dobra rjesenja.

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija