Jump to content

Fer podjela imovine prilikom rastave?


mama12

Preporučene objave

Bok mama12!

 

Nemoj se ljutiti, znam da tebi nije smiješno, ali ja sam se stvarno slatko nasmijala.

Mislim da trebaš matematičara, a ne odvjetnika.

Najbolje da se vi sami nekako dogovorite, podijelite što imate ili u najgorem slućaju ako nemožete dogovorom, onda sve prodate i fifti fifti novac i to je to.

 

Sretno u podjeli, Lidija M.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mama12 je napisao:

Stan- dobiven darovnim ugovorom (ja)

5000€ dobiveno od njegovih.

Auto kupljen sa mojih 10.000€, prodan za 6000€, uloženo kao ulog + kreda od novih 12000€ (u optplati) atuo na njegovo ime.

Uređenje stana-20000€, na moje ima-on plaća. Otplaćeno 3 godine još ima 12god otplate.

Ja plačala režiju i hranu, oblačila sebe, dijete i djelomično njega.

On kupovao tehniku.

Imamo i još svaki po jedan kredit, djelomično od toga ošlo još u stan ostalo na osobne potrebe i ravnanje minusa.

 

I sad molim pravnike, da ovo podjele, koliko sam ja njemu ''dužna'' želim fer podjelu da nitko nije zakinut ni ja ni on!!

Unaprijed hvala

 

Bok mama12!

 

U braku postoji bračna stečevina i vlastita imovina. Budući je stan darovan vama za pretpostaviti je da on ostaje vama kao i sva potraživanja vezana za to, na koncu, vi ćete "uživati" u tom uređenom stanu, ako ništa, a ono barem sljedećih 12 godina dok se taj kredit ne otplati. Što se auta tiče piše da glasi na njegovo ime. Tko plaća taj kredit od 12.000 EUR?) I koliko dugo još mora plaćati?

Koliko iznose pojedinačni krediti, na vas i njega? Irelevantno je tko je koga hranio i oblačio i tko je kupovao tehniku. 5.000 eur je gotovo onih 6.000 za koliko je vaš auto prodan. Znači da si lijepo stavite na papir kolika su potraživanja po kreditima (izostavite ono za uređenje stana) jer vama stan ostaje, i lijepo to podijelite. To može biti vaš prijedlog koji naravno ne mora biti prihvaćen. Uvijek se možete nagoditi tj. dogovoriti kako to kaže Lidija666 sve lijepo prodati pa podijeliti.

 

Sretno i bok!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da moja bivša zatraži taj iznos ja bih odmah pristao. Naime stan koji sam dobio od oca je bio u izgradnji ( pod pločom) a u braku je opremljen. Kad sam prebrojio svaku pločicu, izmjerio svaki kabel i sl. otišao sam u građevinsko poduzeće i tamo su došli do cifre od 32000€ s tim da su svi moji iznosi bili prenapuhani. Njoj pripada polovica od toga. Ja joj ponudio 20 000€ da se ne povlačimo po sudu ali je i tih 20 tisuća njoj malo. Sve je predato sudu i čeka se poziv tako da će sudski vještak odrediti iznos. Dogovorite se ako ikako možete jer ako budete čekali sud onda ćete se i načekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija