Jump to content

uredenje kupatila


vuk vucko

Preporučene objave

Suglasnost stanara i glavni projekt. Inače te radnje spadaju u jednostavne radove. Pravilnik, čl.5,st.2

 

Iznenadio sam se da je to zaista tako?!? Baš bi bilo zanimljivo vidjeti koliko je ljudi u RH (ako je itko) postupilo po ovom članku iz Pravilnika...

Ketcha, jeste li sigurni da je potrebna i suglasnost stanara (pretpostavljam da mislite na ostale vlasnike stanova u zgradi)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznenadio sam se da je to zaista tako?!? Baš bi bilo zanimljivo vidjeti koliko je ljudi u RH (ako je itko) postupilo po ovom članku iz Pravilnika...

Ketcha, jeste li sigurni da je potrebna i suglasnost stanara (pretpostavljam da mislite na ostale vlasnike stanova u zgradi)?

 

Od prvih izmjena Pravilnika znam nekoliko poslovnih zgrada koje su isključivo radove i preinake interijera radile putem Pravilnika i glavnog projekta. Većina referenata s kojima sam razgovarala se složila i prihvatila Pravilnik kao model doskakanja i preskakanja nepotrebnih akata. Podsjetit ću da je stvar tumačenja i da sigurno ima referenata koji bi me odbili. Isto tako ću podsjetiti ako se radi o zahvatu koji ne zadire u nosivu konstrukciju je Pravilnik primjenjiv. Diskutabilno je ako mijenjate određeni dio nosivog zida, primjera radi otvarate otvor da li onda možete putem Pravilnika i glavnog ili morate zatražiti građ.dozvolu? (naime, s tom radnjom već zadirete u statiku zgrade)

 

Što se tiče suglasnosti stanara, ako se radi o višestambenoj zgradi, nisam pravne struke al do sada što god sam radila privatno i putem Upravitelja zgrade tražila sam suglasnosti.

 

Primjera radi, susjed iznad mog stana je radio preinake u kupatilu i nastala je šteta na pregradnim zidovima mog stana. Radio je to bez suglasnosti i bez obavijesti. Ako se držimo samo etičkog kodeksa moje osobno mišljenje je da uvijek u zgradama, zbog dobrosusjedskih odnosa, vrijedi tražiti suglasnost kao i uputiti Upravitelja u radove. Dakle na taj dio Vašeg pitanja nemam odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznenadio sam se da je to zaista tako?!? Baš bi bilo zanimljivo vidjeti koliko je ljudi u RH (ako je itko) postupilo po ovom članku iz Pravilnika...

Ketcha, jeste li sigurni da je potrebna i suglasnost stanara (pretpostavljam da mislite na ostale vlasnike stanova u zgradi)?

 

Poštovani Herostrat, večina i je postupila, kao što reće poštovana Ketcha, po Pravilniku i čl.5 st.2, te ta večina živi u zgradama sa suvlasničkim dijelovima.

Zbog toga sam i tražio pojašnjenje gdje se ta soba nalazi jer se takovim radovima u višestambenoj zgradi zadire u neke dijelove Zakon o vlasništvu, npr. čl. 82 i 100 te je potrebna suglasnost.

By the way zadnjim izmjenama Pravilnika se htjelo pojednostavit izvođenje određenih radova a ne "doskakanje i preskakanje", ipak je to pravilnik izveden iz Zakona tuctuc.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija