Jump to content

Prava susjeda u vezi idavanja rješenja u vezi utvrdjivanja gradjevniske čestice


anuska1

Preporučene objave

Poštovani,

 

Ured za prostorno uredjenje i graditeljstvo je poslalo poziv radi izjašnjenja u postupku izdavanja rješenja o utvrdjivanju gradjevisnkse čestice - zemljišta nužnog za uporabu gradjevinske čestice nekolicini susjedima koji graniče sa trenutnim česticama.

 

Koja su prava susjeda u postupku izjašnjenja u vezi sa izdavanjem rješenja?

 

Lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu nekih posebnih prava osim da se svakako odazovete pozivu na izjašnjavanje, izjasnite se usmeno na zapisnik i inzistirajte da Vam se uruči primjerak Zapisnika.

Nakon toga kada upravno tijelo donese rješenje i dostavi ga Vama imate pravo žaliti se na isto.

Klasični upravni postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala @Mao.

Ako bi se ja kao susjed htjela pritužiti jer mi:

-oblik te nove čestice ne ogovara jer bi potencijalno moglo ugroziti izlazak iz moje parcele mada je medja u naravi jasna i postavljena i stoji ili

-da bi sada na ovoj novoformiranoj čestici dizali kat koji bi mi narušavao pogled

koji su moji izgledi?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala @Mao.

Ako bi se ja kao susjed htjela pritužiti jer mi:

 

-da bi sada na ovoj novoformiranoj čestici dizali kat koji bi mi narušavao pogled

koji su moji izgledi?

 

Hvala unaprijed.

 

 

Mala. Da ne kažem, nikakva. Naime, ako je podizanje kata u skladu s odredbama važećeg prostornog plana, onda vi tu ne možete ništa. Ako nije, onda ionako neće uspjeti ishoditi odgovarajući akt za gradnju (osim gradnje "na divlje", naravno):

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mala. Da ne kažem, nikakva. Naime, ako je podizanje kata u skladu s odredbama važećeg prostornog plana, onda vi tu ne možete ništa. Ako nije, onda ionako neće uspjeti ishoditi odgovarajući akt za gradnju (osim gradnje "na divlje", naravno):

 

upravo tako.sve što stranka može poduzeti jest kroz upravni postupak, a šanse su minimalne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija