Jump to content

pravo na otpremninu


barbarella_27

Preporučene objave

Postovani,

radim u privatnoj firmi i imam 35 godina neprekinutog radnog odnosa u istoj firmi. Imam navrsene 62 godine starosti.

Ukoliko mi poslodavac zeli otkazati radni odnos zbog poslovno uvjetovanog razloga, imam li pravo na otpremninu i u kojem iznosu?

S obzirom da sam stekla uvjete za prijevremenu starosnu mirovinu, a zelim i dalje raditi, utjece li to na moje pravo na otpremninu?

 

srdacan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam poslodavac otkaze radni odnos zbog poslovno uvjetovanog razloga po ZOR-u imate pravo na otpremninu u visini 1/3 bruto place po godini rada (prosjeka zadnja tri mjeseca rada) ali maksimalno 6 bruta.

Ako nastavite i dalje raditi u istoj firmi (zato jer mozete raditi do 65 godina starosti, onda tek stjecete uvjet za starosnu mirovinu po sili zakona) nemate jos pravo na otpremninu, ali ako se zaposlite u nekoj drugoj firmi (firma gdje ste dobili poslovno uvjetovani ozkaz vam mora isplatiti otpremninu) ova otpremnina nema nikakve veze sa tom novom firmom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija