Jump to content

povrat poreza


Bleky

Preporučene objave

Poštovani,

Prošle godine sam sam radio od 1. - 5. mjeseca kod jednog poslodavca.

Skinuo sam DOH obrazac u Excelu koji mi je izračunao da razlika poreza i prireza za uplatu mi je 1065,81kn. Negdje sam pročitao da ukoliko nisam

radio cijelu godinu i ako sam radio kod jednog poslodavca mogu dobiti povrat poreza, uz to sam negdje pročito i da nisam obavezan u ovom slučaju podnjeti prijavu. Koliko je to šta sam pročitao točno i da li bi trebao ili ne podnjeti prijavu.

PS

Ukupno za tih 5. mj mi je:

Isplaćena plaća 14.488,95

Uplaćeni doprinosi iz plaće 2.971,49

Dohodak 11.517,46

Osobni odbitak 8.458,84

Porezna osnovica 3.058,62

Uplaćeni porez i prirez 385,39

Neto isplata 11.132,07

Spadam pod Gradec 5% stopa prireza.

Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Sa suprugom sam sudužnik u stambenom kreditu koji smo podigli za kupnju stana koji nam je ujedno i prva nekretnina kojom rješavamo vlastito stambeno pitanje. Do pred koju godinu se po toj osnovi mogao tražiti povrat poreza, a onda je to ukinuto. Zanima me da li se nešto po tom pitanju promijenilo te uz to, da li se povrat može tražiti i za dopunsko zdravstveno odiguranje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Rosa, isplata vam ide prema redoslijedu kojim je zaprimljena i obrađena vaša prijava, tako da ako ste bili negdje među prvima, već bi trebala biti, ako ste među zadnjima - pričekat ćete jedno vrijeme. Zavisi i o opterećenju konkretne Ispostave PU.

 

G-man zvala jučer Poreznu upravu i nemaju nikakve informacije, ništa ne znaju.

U biti nešto sam čula da će ove godine povrat poreza kasniti, navodno jer se nisu dobro povezale uplate s JOPPD-om?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija